Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення чи мають право на пільгову пенсію за роботу із шкідливими умовами медичні працівники інфекційної лікарні

Відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія за віком на пільгових умовах призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників затвердженими Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць.

Згідно з розділом XXIV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. №461, право на таку пенсію мають молодші медичні сестри, молодші медичні сестри з догляду за хворими, сестри-господині, молодші спеціалісти з медичною освітою, які безпосередньо обслуговують хворих у туберкульозних та інфекційних закладах, відділеннях та кабінетах повний робочий день.

Основною умовою під час визначення права на пільгове пенсійне забезпечення медичних працівників, професії (посади) яких передбачені цим розділом Списку, є безпосереднє обслуговування хворих упродовж повного робочого дня (не менш ніж 80% установленого для цих робіт, професій чи посад).

Безпосереднє обслуговування хворих – це робота, яка виконується в умовах контакту медичного працівника і пацієнта, а саме: діагностичні й лікувальні процедури, заходи по догляду за хворими, створювання відповідного лікувально-оздоровчого режиму (лист Мінпраці та МОЗ України від 04.12.96 р.№06/1-4088).

До цих робіт може бути віднесено проведення масажу, ін.’єкцій, процедур, маніпуляцій, годування хворих, їхнє транспортування, санітарну обробку хворих, санітарно-гігієнічну обробку ванн, миття посуду, інструментарію, прибирання палат і допоміжних приміщень у відділеннях тощо.

Отже, підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є не тільки наявність професії (посади) та виробництва в конкретному Списку, а також підтвердження відповідних умов праці працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80% установленої тривалості для такої категорії працівників).

Атестація проводиться згідно Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 01.08.1992 року №442 (із змінами) атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству.

Для установ охорони здоров’я листом Мінпраці від 05.05.95 №06-1544 і МОЗ України від 17.05.95 №5.05.08-370/ доведено Інструкцію проведення атестації робочих місць в установах охорони здоров’я і соціального забезпечення. Згідно з якою, по робочих місцях розділу XIX списку №1 і розділу XXIV списку №2 атестацію з умов праці для підтвердження права на пільгове забезпечення провадити комісійно.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації .

Головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Гаркава Н.В.