Ви тут:
Суспільство Україна 

Президент відкрив новий залізничний Бескидський тунель

Перший потяг офіційно проїхав через новозбудований залізничний Бескидський тунель у Карпатах. Його пасажирами стали Президент Петро Порошенко та інші члени офіційної делегації.

«Це не лише найбільший інфраструктурний проект, реалізований у нас в країні протягом останніх десятиліть. Це проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз – до України. Адже він – частина міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід”, – зазначив Порошенко.

Він підкреслив, що це є надзвичайно важливим в умовах агресії Російської Федерації та її спроб розколоти нашу країну, повідомляє офіційне інтернет – представництво Президента України.

Петро Порошенко також зауважив, що Петро Порошенко також зауважив, що «коли Росія закрила ринки для українських виробників, вони підвищили якість».

 «І на сьогоднішній день, одна Польща, за обсягами торгівлі майже дорівнює Росії. А весь Європейський Союз перевищує 40% нашого торгівельного обороту», – підкреслив Президент.

Бескидський тунель розташований у Карпатах, на Бескидському перевалі. Він був прокладений у 1886 році і вже вичерпав свій експлуатаційний ресурс. Низька пропускна здатність тунелю створювала обмеження для міжнародного транспортного коридору.

Після завершення будівництва пропускна спроможність тунелю має збільшитись з 47 до 100 пар поїздів на добу, а швидкість проходження зросте з 15-40 до 60-70 км/год.

Новий двошляховий тунель має довжину 1765 м, ширину 10,5 м, заввишки 8,5 м і пролягає на максимальній глибині 180 м від поверхні Бескидського хребта.