Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці представили у Львові навчальний продукт для пенсіонерів

Вибудовуючи демократичну спільноту, створюючи інструменти залучення та впливу, на жаль, ми не завжди робимо їх доступними та зрозумілими для користувачів, особливо, коли це стосується людей похилого віку. Про це йшла мова у Львівській міськраді під час презентації дослідження «Аналіз способів взаємодії людей похилого віку з органами місцевого самоврядування.

А організували обговорення громадська організація “Суспільство і право” спільно з ГО “Золоті роки”. На заході були присутні представники влади, представники громадських організацій, журналісти та люди поважного віку. Відтак вони подискутували ключові «больові точки» взаємодії органів місцевого самоврядування та людей поважного віку, посилаючись на аналітичне дослідження, проведене у 7 містах України.

Зокрема, обговорювалися питання про те, на якому рівні відбувається взаємодія та комунікація людей поважного віку та органів місцевого самоврядування, чи знають пенсіонери про сучасні інструменти взаємодії з владою, та чи готові вони приймати участь в житті своєї громади, які кроки для покращення ситуації можна здійснити на цьому етапі.

Також було презентовано авторський навчальний продукт, розроблений партнерами проекту «Єднання поколінь на користь громади», громадською організацією «Центр освіти дорослих Полтавщини», для розвитку громадянських компетенцій та сприяння соціальній активності людей поважного віку в Україні. Організаторами заходу було зазначено те, що впровадження цього навчального продукту є вкрай важливим, оскільки дозволить людям поважного віку не відчувати себе виключеними із життя громади, висловлювати свої думки та пропозиції, впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування та використовувати новітні технології для комунікації з органами влади. В свою чергу органи місцевого самоврядування зможуть зекономити час та кошти, знизити рівень напруги у громаді та зменшити навантаження на працівників ОМС, до яких приходять на прийом пенсіонери.

Автори сподіваються, що таким чином також відбудеться налагодження діалогу з літніми людьми та підвищення рівня довіри до органів місцевого самоврядування.

Ігор Галущак
Львів