Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський театр презентував своє мистецтво на міжнародному фестивалі українських театрів у Польщі

22–30 квітня у Кракові відбувся V Міжнародний фестиваль українських театрів «Схід–Захід», на якому Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя презентував мюзикл «Бог є любов, або Едіт Піаф» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко). Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Колектив полтавського театру був одним з  учасників фестивалю серед 17-ти театрів-учасників з України, Польщі, Вірменії та Угорщини. Надзвичайно творча атмосфера, спілкування з колегами, обмін досвідом та перегляд конкурсних вистав, сприяли мистецькому збагаченню учасників і стали підґрунтям для розвитку подальших культурних зв’язків.

Виставу «Бог є любов, Едіт Піаф» для показу у Польщі відібрали самі організатори. Цей мюзикл вже має безліч нагород за 9 років свого сценічного існування, продовжує збирати повні зали у рідному театрі, тепер був представлений на розсуд глядачів у Польщі та конкурсного журі фестивалю.

«Едіт Піаф» — це знакова вистава для нашого колективу і ми щасливі, що змогли її повезти на міжнародний фестиваль, — розповів режисер вистави заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко, —  Це нові можливості для полтавського театру інтегруватися у європейську театральну спільноту, показати високий рівень розвитку українського театру».

Вистава гоголівців була гарно прийнята як глядачами, так і відзначена журі. Виконавицю головної ролі Едіт Піаф заслужену артистку України Маргариту Томм було нагороджено індивідуальною відзнакою за кращу жіночу роль, а сам мюзикл визнано кращою музичною виставою.

«Кожна вистава, яку презентуємо на фестивалі «Схід–Захід» – це історія окремого колективу, окремого міста, але це все театр, який об’єднує нас всіх у прекрасному місті Краків, — зазначила організатор і директор фестивалю українських театрів Надія Мороз-Ольшанська, — Я надзвичайно рада, що колективи подолали більше тисячі кілометрів, щоб привезти своє мистецтво, чекали з нетерпінням зустрічі з нашим глядачем. Мені приємно, що наші учасники говорять, що приїздять до Кракова на цей фестиваль для спілкування та пошуку нових творчих знайомств, які надалі знаходять втілення вже у подальших спільних проектах».

Колектив Полтавського театру імені М.В. Гоголя повернувся з V Міжнародного фестивалю українських театрів у Кракові  «Схід-Захід» з дипломами, гарними враженнями та сподіванням на нові мистецькі подорожі, що надихають митців на нові звершення.

Поїздку здійснили за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та керівництва Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя.