Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер відзначає 70-ту річницю

Сьогодні у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Миколи Гоголя розпочалась дводенна науково-практична конференція “Сучасні проблеми діагностики та лікування онкології” присвячена 70-річчю Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Присутніх привітав голова Полтавської ОДА Валерій Головко, депутат Верховної Ради Костянтин Іщейкін, депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Сьогодні знакова подія для медичної галузі Полтавщини, тому хочу привітати людей, які поклали своє життя на те, щоб лікувати та врятовувати життя інших. Дякую вам, що ви обрали таку професію. Проведення наукво-практичної конференції у Полтаві, говорить про те, що онкологічний диспансер має певні досягнення та перспективи. Стан диспансеру тяжкий, але не критичний. Адже ліжка не лікують, лікують сучасні технології та лікарі. Нам є куди розвиватись та потрібно зробити ще немало, для того, щоб привести диспансер до сучасних норм”, – сказав Валерій Головко.

На початку конференції Валерій Головко вручив головному лікарю Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Оресту Вовку сертифікат на мільйон гривень на закупку нового обладнання.

Почесними грамотами Полтавської ОДА, обласної ради та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА нагородили лікарів та працівників онкодиспансеру.

“Два роки тому в диспансері почали робити лапароскопічні втручання і сьогодні вже маємо чим поділитись з колегами. Найближчим часом плануємо закупити лінійний прискорювач, створити умови для проведення амбулаторної та високодозової хіміотерапії. Амбіцій багато і розвиватись є куди, – розповів Орест Вовк.

Загалом в диспансері працює більше 500 людей, з яких 98 лікарів.

“Онколог — це одна з найскладніших та найвідповідальніших медичних професій, і як ніяка інша вимагає координації абсолютно всіх гілок влади та співпраці лікаря з пацієнтом. Як депутат, можу сказати, що на сьогодні Міністерство охорони здоров’я приділяє категорично недостатньо уваги онкології в Україні”, – зазначив Костянтин Іщейкін.

Протягом двох днів науковці, лікарі та охочі з усієї України ділитимуться досвідом та ідеями щодо покращення діагностики та лікування онкозахворювань.