Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавська митниця ДФС інформує про порядок переміщення валюти через митний кордон України

Валюта та цінності можуть ввозитися на митну територію України або вивозитися за межі цієї території в порядку, що встановлюється законодавством України.

У 2017 році дещо спрощено процедуру переміщення валюти через митний кордон України.

Згідно з постановою правління НБУ №127 від 12.12.2017 “Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки та банківських металів через митний кордон України”, яка набула чинності з 14 грудня, надалі українці зможуть ввозити суму понад 10 000 євро без підтверджуючих документів, тобто лише за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Водночас уточнюємо, що вивезення за межі України фізичними особами-українцями готівки на суму понад 10 000 євро в еквіваленті здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, в разі здійснення такої операції, на суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Це означає, що тепер для підтвердження джерел походження валютної готівки можна надавати не тільки документи, що засвідчують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), а й квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою.

Крім того, фізичним особам  українцям, працівникам дипломатичної служби України, які повертаються після завершення довгострокового закордонного відрядження, дозволено ввозити в Україну готівкову іноземну валюту в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, на підставі довідки закордонної дипломатичної установи України про суму виплаченої готівки за підписами керівника та спеціаліста з фінансових питань цієї дипломатичної установи, скріпленої відбитком печатки такої установи.

Також новацією є те, що втричі збільшено термін дії підтвердних документів, необхідних для митного декларування готівкової іноземної валюти (про зняття готівки з рахунків і довідки закордонної дипломатичної установи України), з 30 до 90 календарних днів.

Ввезення в Україну готівки фізичними особами

Сума готівки

Умови декларування

Фізична особа — резидент України

Готівка в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро*

Без письмового декларування митному органу

Готівка в сумі, що перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

Письмове декларування митному органу в повному обсязі

Фізична особа — резидент України — працівник дипломатичної служби України,
яка повертається в Україну після завершення довготермінового відрядження

Готівка, видана закордонною дипломатичною установою України
у вигляді компенсаційних виплат
в іноземній валюті, у сумі, що перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

На підставі довідки закордонної дипломатичної установи України про суму виплаченої готівки за підписами керівника та спеціаліста з фінансових питань цієї дипломатичної установи, скріпленої відбитком печатки установи**

Фізична особа — нерезидент України

Готівка в сумі, що не перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

Без письмового декларування митному органу

Готівка в сумі, що перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

Письмове декларування митному органу в повному обсязі

* Перерахунок сум готівки в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, встановленим Нацбанком України, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют, на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівки.
** Строк дії таких документів — 90 календарних днів починаючи з дня зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах)/дати видачі довідки про виплату готівки закордонною дипломатичною установою України.

Головне управління ДФС у Полтавській області