Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавська митниця ДФС доводить до відома громадян та організацій інформацію Міністерства закордонних справ щодо контролю за ввезенням в Україну автомобілів з литовською реєстрацією

Відповідно до листа Міністерства закордонних справ України «Щодо контролю за ввезенням в Україну автомобілів з литовською реєстрацією», Полтавська митниця ДФС інформує про наступне.

Зважаючи на збільшення на автошляхах України автомобілів з іноземною реєстрацією на умовах тимчасового ввезення, Посольство України в Литовській Республіці (далі – ЛР) проаналізувало ситуацію та інформувало про наступне.

Переважна більшість автомобілів, які ввозяться в Україну громадянами України з Литви, реєструються на сумнівні литовські компанії та формально є власністю таких компаній. При цьому громадянам України надається довіреність на право використання транспортного засобу та інші документи, які нібито підтверджують, що відповідна особа працює на литовську компанію.

На даний час литовськими підприємцями налагоджено комплексну систему реекспорту вживаних автомобілів з країн ЄС до третіх країн. Литовські компанії та фізичні особи-підприємці займаються не тільки ввезенням вживаних автомобілів до Литви, але й всіляко сприяють їх ввезенню до інших країн, в першу чергу до України. На авторинках Литви за невелику плату (40-50 євро) можна зареєструвати автомобіль автомобіль на підставну фірму, отримати довіреність на право користування автомобілем та інші «підтверджуючі» документи. Про фіктивність таких документів свідчить зокрема те, що лише державний збір за дозвіл на працевлаштування іноземного громадянина, який має сплачувати литовська компанія, становить від 121 до 150 євро (відповідно на 1 рік та на 2 роки).

Литовський ринок вживаних автомобілів приваблює українських громадян також простотою і відносно дешевою процедурою перереєстрації транспортних засобів.

Водночас, згідно литовського законодавства, а саме п.5 статті 57 Закону ЛР «Про статус іноземців», іноземні громадяни, які працюють у литовських компаніях, збовязані отримати дозвіл на роботу в компетентних органах Литви навіть у тих випадках, коли іноземець працює на литовську компанію дистанційно, не перебуваючи на території Литви.

На практиці, такий дозвіл отримує литовська компанія-роботодавець у Біржі праці Литви. При цьому, роботодавець зобов’язаний також укласти з іноземним громадянином трудовий договір, який має бути зареєстрований на Біржі праці Литви протягом 2 місяців з дня отримання дозволу на працевлаштування іноземця.

Таким чином, громадянин України, який офіційно працевлаштований у литовській компанії та використовує автомобіль з литовською реєстрацією, повинен мати:

1. Дозвіл на працевлаштування у Литві;

2. Зареєстрований трудовий договір з литовською компанією, яка надала довіреність на користування транспортним засобом.