Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська дитяча музична школа № 1 відсвяткувала свій 100-річний ювілей (ФОТО)

Днями Полтавська дитяча музична школа № 1 імені Платона Майбороди відзначила свій 100-річний ювілей. З нагоди цієї дати дружній колектив закладу спільно з вихованцями підготували звітний концерт, під час якого продемонстрували усі свої вміння та таланти. Аби разом відзначити таку знаменну дату, на захід зібралися усі, кому музична школа небайдужа. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Привітав колектив та вихованців закладу міський голова Олександр Мамай. Він зазначив, що полтавська молодь не тільки розумна, але й талановита, а тому необхідно заохочувати дитячі захоплення мистецтвом та всіляко розвивати їхні здібності:

– Уявіть собі, скільки талановитих людей випустила в світ перша музична школа! Недарма сьогодні вона вважається одним із найбільших осередків музичної культури України. Неймовірно професійний та талановитий викладацький склад з року в рік плекає в дитячих душах любов до музики, розвиває їхні здібності. І сьогодні ми горді від того, що в Полтаві діє такий чудовий заклад.

Кращих з кращих працівників закладу міський голова Олександр Мамай особисто нагородив почесними грамотами. Та на цьому подарунки на ювілей закладу не завершились. З нагоди 100-річчя дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди, очільник міста вручив колективу закладу сертифікат на 100 тисяч гривень на закупівлю тканини та сертифікат на 1 500 000 гривень на матеріально-технічне оснащення школи.

З неймовірною гордістю про заклад говорить директор Полтавської ДМШ № 1 імені Платона Майбороди Євген Дудник. Він зазначив, що школа постійно розвивається, а вихованці постійно вражають своїми здібностями:

– Все більше талановитих дітей навчаються мистецтву музики в стінах нашої школи. А разом з дітьми розвиваємося і ми. Намагаємося зробити усе для того, аби вони мали можливість пізнавати світ музики в найкращих умовах. Нині заклад реконструюється, у нас робиться ремонт. І сторіччя школи ми зустрічаємо з новим дахом, новими вікнами, оновленими приміщеннями.

Аби вразити своїми талантами публіку, творчий колектив закладу підготував неймовірну концертну програму. До неї увійшли і класичні і сучасні композиції у виконанні викладачів закладу, вихованців і, навіть, випускників. Загалом, на розсуд глядачів представили сорок номерів.

Довідково: Полтавська дитяча музична школа №1 імені Платона Майбороди – найстаріша в області. Заснована далекого 1918 року як дитяча студія при музичному технікумі, згодом вона стала окремим навчальним закладом. Сьогодні у школі діють 7 відділів, у яких свої музичні здібності розвивають 767 дітей.

Сотні випускників школи пов’язали своє життя з музичним мистецтвом. З-поміж них композитори Володимир Шаповаленко, Всеволод Рождественський, Олег Кива, музикознавець Лідія Івахненко, професор консерваторії Ігор Ковач. Багато учнів успішно викладають у навчальних закладах музичного спрямування як в Україні, так і за її межами.