Ви тут:
Суспільство Україна 

Патріарх Філарет у Європарламенті: «Війна на Донбасі — загальноєвропейська проблема»

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликає Європейський парламент розглядати війну на Донбасі як загальноєвропейську проблему. Як повідомляє УНІАН, про це він сказав у своєму виступі під час конференції «Ціна російської агресії в Україні: свідчення викрадень, тортур та вбивств», що відбулася в Європарламенті. На думку Патріарха, цієї війни «могло б і не бути у випадку, якби не було агресора, бо Росія є потенційним агресором».

«Оскільки після Криму агресору не дали достойної відсічі ні Україна, ні Європа, ми маємо сьогодні війну на Донбасі. Завдяки мудрості українського народу, на яку не розраховував агресор, він не захопив Україну, таким чином врятовано Європу, бо якби агресор захопив Україну, він би не зупинився і пішов на Польщу, Прибалтику і далі. Тому не треба розглядати це як чисто українську проблему, це загальноєвропейська проблема. Якщо ми цього не усвідомимо, ми будемо мати біду в Європі», – сказав Філарет.

Він зазначив, що наслідком війни є страждання українського народу, а у в’язницях на окупованих територіях, в Криму та в Росії утримуються «невинні заручники».

«Вони можуть бути звільнені тоді, коли буде переможений агресор, але ми хочемо, щоб їх звільнили до закінчення війни. Ми закликаємо Європу продовжити санкції, які діють дуже болісно для Росії, і вона зараз вже ледь-ледь їх терпить. Тому ми просимо їх продовжити, щоб зупинити та перемогти агресора», – закликав патріарх.

Програма візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в Європейський парламент розпочалася з молитви за Україну та за єдність Української Церкви, повідомив прес-центр Київської Патріархії