Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Не платити аліменти буде не вигідно, адже на заборгованість нараховуватимуть пеню до 50%, – Олег Тимченко

Жорсткі механізми відповідальності і широке коло обмежень прав для неплатників аліментів, запроваджені на початку року, показали свою дієвість. Тисячі маленьких жителів Полтавщини змогли отримати допомогу, яку не бачили роками.

Нині на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебуває 23 613 постанов про стягнення аліментів. За час дії Закону #ЧужихДітейНеБуває 4 890 боржників тимчасово обмежили у праві виїзду за кордон, 4 988 осіб тимчасового обмежили у праві керувати транспортними засобами, користуватися зброєю заборонили 4 990 неплатникові. Завдяки таким заходам на 17 травня стягнуто заборгованості по виконавчих провадженнях на суму понад 80 млн грн. Гроші надійшли на користь більше 21 тисячі дітей.

В рамках кампанії Мін`юсту #ЧужихДітейНеБуває дано рух для прийняття другого пакету законодавчих ініціатив щодо посилення відповідальності неплатників аліментів. Народні депутати України проголосували в першому читанні за законопроект, підготовлений Міністерством юстиції за участі народних депутатів Ірини Луценко, Андрія Іванчука, що запроваджує ще жорсткіші засоби стимулювання батьків до сплати аліментів. У другому читанні законопроект розглядатимуть 24 травня 2018 року.

Ставку зробили на економічні санкції. Не платити аліменти має бути не вигідно. Тож, якщо заборгованість перевищує один рік, на суму боргу нараховується пеня в 20%. Якщо заборгованість перевищить 2 роки – переплата сягне 30%. А тим, хто не платить 3 роки й більше, доведеться заплатити додаткові 50% від суми боргу.

Серед новацій:

– необхідність для претендентів на керівні державні посади надавати довідку про відсутність боргу та можливість звільнення з держслужби неплатників, які забули про своїх дітей більше, ніж на 12 місяців;

– збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину;

– автоматичний арешт коштів боржників;

– притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт;

– звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних горе-батька або матері у випадку несплати останніми аліментів понад 3 роки;

– на період оформлення інвалідності той з батьків, хто доглядає за дитиною, матиме право на безоплатну відпустку і матеріальну допомогу від держави та низка інших новацій.

Начальник ГТУЮ у Полтавській області  О.В.Тимченко