Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Національний Банк України випустить мільйон монет із кременчуцьким КрАЗом

Серед пам’ятних монет, які Національний банк України затвердив до випуску у 2019 році, пам’ятна монета номіналом 10 гривень із зображенням автомобіля-всюдихода КрАЗ-6322 «Солдат», вийде мільйонним накладом – її відчеканять у вересні 2019 року.

У ПрАТ «АвтоКрАЗ» повідомили, що цей військовий автомобіль стоїть на озброєнні ЗС України та є базовим автомобілем української армії.

Такої честі ця модель КрАЗ удостоєна заслужено, бо тисячі кілометрів доріг та бездоріжжя в арміях багатьох країн світу довели, що кращого автомобіля в своєму класі з витривалості та прохідності не має.

Як зазначили в НБУ, технічна тема на пам’ятних монетах користується неабияким попитом серед нумізматів та любителів. Мільйонний наклад нової монети із зображенням автомобіля КрАЗ-6322 «Солдат» було визначено саме з цих міркувань.

У ПрАТ «АвтоКрАЗ» нагадали, що у жовтні 2017 року вже вийшла пам’ятна біметалева монета «80 років Полтавській області» – на її аверсі відбито бронеавтомобіль КрАЗ-Ураган, створений на підприємстві у 2015 році.