Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зростає народжуваність

Сьогодні в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА, під час брифінгу присвяченому Міжнародному дню акушерки, про зростання народжуваності на Полтавщині повідомила експерт ДОЗ за напрямом “Акушерство та гінекологія” Людмила Іванова.

“За минулий рік полтавські акушерки прийняли 11 тисяч пологів, а це набагато більше, ніж у 2016 році.”, – наголосила Людмила Іванова.

На Полтавщині є 14 пологових відділень, в яких працює 300 акушерок.

5 травня відзначають Міжнародний день акушерки.

“Акушерка — це людина, від якої залежить життя новонародженого та породіллі. Адже лікар, лише контролює стан жінки, перебуває під час пологів та надає допомогу акушерці під час ускладнень”, – розповіла експерт.

В області спостерігається дефіцит акушерок та лікарів акушер-гінекологів. Праця акушерки — нелегка, тому що вона повинна звертати увагу на всі дрібниці вагітної, які лікар може й не помітити.

Одні пологи в Перинатальному центрі ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського коштують більше 8 тисяч гривень.

“На Полтавщині є пологове відділення, в якому вартість одних пологів, для держави, становить 33 тисячі гривень”, – сказав директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Таке відділення працює у Глобинській ЦРЛ, в ньому приймають лише 47 пологів у рік.

“Ми звертались до керівництва лікарні та району з порадою закрити це відділення, так як воно є малопотужним. Рішення про закриття стаціонару може прийняти тільки сесія районної ради”, – додав Віктор Лисак.

З Глобинського району породіллі можу їздити у пологове відділення Кременчука (30 км) для безпечних пологів з кваліфікованими фахівцями у сучасних родзалах.

“З наступного року малопотужні пологові відділення закриються самі, тому що кошти на пологи та на інші медичні послуги перераховуватимуться у певний медзаклад. Маленьким стаціонарам не вистачатиме коштів на утримання”, – наголосив головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям Департаменту Ігор Перогов.

Кременчуцькому та Козельщинському районах місцева влада видає вагітним грошові сертифікати на пологи.

“В Оржицькому районі жахливі умови для породілль. Жінки взагалі не повинні знаходитись в таких умовах, не кажучи вже про пологи”, – зауважив директор ДОЗ.

Якщо пологове відділення приймає менше 400 пологів у рік — породіллі небезпечно народжувати в таких умовах і з такими “фахівцями”.

Вагітна жінка може обрати лікарню, в якій буде народжувати та почувати себе у безпеці.