Ви тут:
Відео Економіка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині оголосили конкурс на кращий ЦНАП (ВІДЕО)

Сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко, розповіла про підсумки розвитку області у І кварталі 2018 року, інвестиційну привабливість регіону, реалізацію угод з міжмуніциапльного співробітництва та оголосила конкурс на кращий ЦНАП Полтавщини.

Підсумки розвитку Полтавської області у І кварталі 2018-го

– Сьогодні на апаратній нараді ми підбили підсумки розвитку Полтавської області у І кварталі 2018-го. У першу чергу, слід говорити про те, що Полтавщину завжди вважали годувальницею України, область славилася тим, що формувала державний бюджет.

На сьогодні зростання надходжень до місцевих бюджетів відбувається завдяки одній з найуспішніших реформ, яка ініційована Урядом — реформі децентралізації. Наразі у 10 разів зросли рентні платежі за користування надрами, зросли і податки на землю, і на доходи фізичних осіб та ряд інших податків, які залишаються у місцевих бюджетах для розвитку громад.

Промисловий комплекс

– Полтавська область славиться потужним промисловим комплексом. У першу чергу, провідною машинобудівною галуззю, яка ще на початку 2015 року мала спад на 30%. А на початку 2018-го – маємо стабільне зростання на рівні 40% у цій галузі.

Незначне скорочення відбувається у видобувній промисловості. Це пов’язано із світовими цінами на залізну руду і супутні продукти.

Аграрний комплекс

– Слід говорити також про те, що Полтавська область є потужним аграрним комплексом, у якому ефективно займаються органічним землеробством. В області налічується 22 підприємства, які мають відповідні сертифікати, 14 підприємств мають статус спеціальної сировинної зони. До речі, орендарі, які користуються земельними паями, оцінюють полтавську землю найбільше. У нас найвищий відсоток виплат за користування земельними паями в Україні.

Інвестиційна привабливість

– Якщо говорити про інвестиційну привабливість, то Полтавська область зарекомендувала себе як потужний регіон з чудовим інвестиційним кліматом. Ми досить ефективно залучаємо іноземні інвестиції та освоюємо капітальні. За цим показником Полтавська область і у минулому році утримувала лідируючі позиції, і цьогоріч входить у 5-ку областей за цим напрямком.

Крім того, ми досить ефективно реалізовуємо угоди з міжмуніципального співробітництва. Маємо 58 таких угод, із 181 в Україні. У рамках договорів, вирішуються різноманітні проблеми, починаючи від освітніх, закінчуючи поводженням з ТПВ.

Туристична галузь

– 11 травня у Кобеляцькому районі відбувся семінар-тренінг з ініціативою створити між чотирма районами – Решетилівським, Кобеляцьким, Новосанжарським та Козельщенським договір міжмуніципального співробітництва щодо створення туристичного кластеру з розробкою відповідних туристичних маршрутів.

Турист сьогодні став вибагливим, він хоче бачити повний спектр послуг, від оренди спортивного спорядження, наявності відповідних місць відпочинку, закладів харчування до транспортної доступності. Це все можна зробити, маючи відповідну туристичну стратегію, туристичні маршрути. Не потрібно мати, наприклад, морське узбережжя чи гори, у нас є достатня кількість туристичного потенціалу — історичні пам’ятки, видатні місця. Головне — створити бренд з того, що є. Полтавщина має величезний потенціал, який необхідно розширювати.

Будівництво

– Полтавська область є будівельноактивним регіоном. Ще у 2013 році ми були на 14-17 місці за цим показником. У 2017 році Полтавщина входила у сімку найбільш активних будівельних регіонів. На початку цього року, область — у п’ятірці. Це говорить про те, що приймається в експлуатацію житло, що відповідні будівельні роботи проводяться на найважливіших соціальних закладах. У нас цьогоріч лише, за підтримки ДФРР, продовжують реалізуватися 14 проектів на суму 160 млн грн.

Реформа децентралізації та створення ОТГ

– На Полтавщині уже створені 43 ОТГ. У двох громадах нещодавно відбулися перші вибори, з призначенням голів та депутатів. Відповідним чином, область втілює усі урядові ініціативи і у медичній галузі, і у системі освіти, і у наданні соціальних послуг.

Розвиток малого та середнього бізнесу

– Однією з програм, яка має економічну складову і націлена на розвиток та підтримку підприємництва, є Програма розвитку малого та середнього бізнесу в області, яка була затверджена ще у 2016 році. Вона досить ефективно реалізовувалася у 2017-му, у першу чергу, завдяки співпраці з ВНЗ. На базі яких були створені бізнес-інкубатори, у яких проводяться відповідні навчання, залучається ініціативна молодь, студенти, уже існуючі підприємці, які хочуть розширити свій бізнес. Ми допомагаємо писати бізнес-плани, допомагаємо розширити спектр послуг, який може надавати підприємець.

Так само, працюємо і у рамках надання фінансової підтримки для започаткування власної справи. Минулоріч вперше був започаткований пілотний проект щодо відшкодування тіла кредиту за умови створення робочого місця суб’єктами підприємницької діяльності. Була визначена концепція, що за одне створене робоче місце, у рамках програми, компенсується 10%, 2 створених робочих місця — 15%, 3 і більше — 20%. Уже на сьогодні, лише в рамках цьогорічної програми, підтримано 9 таких бізнес-проектів, створено понад 20 робочих місць. Ми плануємо і надалі продовжувати цей процес, оскільки отримали підтримку обласної ради, депутати виділили 1 млн грн на цю ініціативу. Тож, запрошуємо долучитися усіх охочих відкрити чи розширити власний бізнес, для того, аби зупинити відтік кадрів та мати більш сильне економічне становище в області.

Конкурс на кращий ЦНАП Полтавщини

– Ми вирішили створити досить цікавий конкурс для того, щоб зрозуміти, як саме в області надаються адміністративні і соціальні послуги.

ЦНАПи на сьогодні створені у 25-ти районах області, 6 — у містах, 9 — в ОТГ. Тож, ми вирішили вийти з такою ініціативою — провести конкурс “Кращий ЦНАП”. Плануємо провести його у ІІ етапи. І етап триватиме до 1 червня. Усі відвідувачі центрів зможуть оцінити якість надання послуг, заповнивши анкети, які ми розіслали. У ІІ етапі — розглянемо, як саме ЦНАП позиціонує себе серед інших. Наприклад, кількість адміністраторів у ЦНАПі, кількість наданих послуг за певний період часу, наявність електронної черги, веб-сторінки, стендів, терміналів для оплати послуг, тобто повністю весь спектр того, що повинно бути у ЦНАПі . Мешканці, які будуть заповнювати анкету, пропишуть основні нюанси — скільки їм довелося чекати в черзі, чи повністю їх задовольнила система обслуговування, чи весь пакет документів надали. Таким чином, коли отримаємо усі анкети, підрахуємо бали за всими критеріями, і визначимо найкращих переможців, яких нагородимо 15 червня на засіданні колегії Департаменту. Вони отримають відповідні відзнаки, винагороди, і найголовніше — стимул для того, щоб працювати далі та покращувати свій ЦНАП та надання у ньому послуг. Проведемо ще й конкурс на кращого адміністратора.

Такі ініціативи нам дозволять краще зрозуміти над чим потрібно працювати далі.