Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині хочуть залучити чеську компанію для модернізації енергомереж

Сьогодні у Полтавській обласній раді відбулась зустріч представників регіону з генеральним директором чеської фірми “Senergos”, що займається модернізацією енергомереж. Мова йшла про співпрацю компанії з районами Полтавщини у напрямку енергоефективності.

На зустрічі були присутні: радник голови Полтавської облради Юрій Федоренко, директор Агенції регіонального розвитку Полтавської області Ігор Колодій, в. о. директора Полтавської обласної агенції з енергоефективності Дмитро Сирих, генеральний директор фірми “Senergos” Мартін Ситарж та інші представники компанії, а також представники Решетилівської, Глобинської та Кобеляцької РДА.

Енергомережі Полтавщини застарілі і потребує модернізації, адже енергоефективність – запорука подальшого розвитку. У цьому і можуть допомогти спеціалісти компанії “Senergos”. Фірма вже 15 років займається модернізацією енергомереж Чехії та інших країн Євросоюзу, а відтепер присутня і в Україні. Компанія займається виготовленням та монтажем енергозберігаючого обладнання, обладнання для сонячної енергетики, енергії вітру, а також розробляє проекти з енергоефективності.

“Ми ходили по Полтаві, бачили багато красивих будівель, пам’ятників, але їх підсвітка та освітлення міста не дуже якісні та не економні. У Чехії ми зробили модернізацію ще 10 років тому, впровадили новітні технології, що допомогли заощадити кошти та гарно освітити міста та села. Можемо у цьому плані допомогти і вам”, – зазначив представник фірми “Senergos” Юрій Бохкор.

На Полтавщині вирішили впровадити пілотний проект з енергоефективності з залученням компанії “Senergos” у трьох районах області. Для цього необхідно зробити аудит енергомереж, порахувати кількість трансформаторів, світильників, довжину кабелів, тощо. В районах цієї інформації наразі не знають.

“Впровадження енергоефективних технологій допоможе у рази заощадити кошти. У Агенції регіонального розвитку Полтавської області, або у Полтавській обласній агенції з енергоефективності потрібно виділити спеціальну посаду. Ця людина буде займатися саме цією проблематикою, збирати потрібні дані, щоб ми могли бачити, чого і скільки ми маємо і як зробити райони енергоефективними. Впровадження пілотного проекту займе 2-3 роки”, – зазначив радник голови Полтавської облради Юрій Федоренко.

Коли вся необхідна інформація про енергомережі районів буде зібрана, її нададуть спеціалістам чеської фірми. Потім вони запропонують ту чи іншу модель енергоефективності з урахуванням особливості та умов місцевості.