Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінрегіонрозвитку збирається обмежувати щільність населення у забудові великих міст

Мінрегіонрозвитку планує ввести межі щільності населення у забудові та чітко обмежити можливість її підвищення з урахуванням конкретних умов. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“В Україні у багатьох великих містах є проблема дуже щільної забудови. І наче не в Токіо живемо, але деякі райони того ж самого Києва нагадують кам’яні джунглі, де є тільки величезні багатоповерхівки, які заглядають одна одній у вікна, і більше нічого, майже ніякого благоустрою – шкіл, дитсадків, ігрових майданчиків чи зелених зон. При допустимій за діючим ДБН щільності забудови у 450 людей на гектар, будівлі споруджуються щільністю до 1000 і навіть 2000 люд/га”, – зауважив посадовець.

Це відбувається тому, що у тому ж старому ДБН відсутнє обмеження можливого підвищення щільності населення у забудові. Тобто, при наявності якогось відповідного обґрунтування, вона може збільшуватися майже до безкінечності.

“Щоб унеможливити це в майбутньому та забезпечити людям комфортне проживання, у новому містобудівному ДБН, який ми розробили, встановлюються чіткі обмеження щодо підвищення щільності – допускається її збільшення максимум до 20% (це до 540 люд/га) і тільки за 2-х обов’язкових умов:
– розміщення на території мікрорайону підземних і/або багатоповерхових гаражів зі стоянками для авто і велосипедів;
– створення відкритих терас у житлових і громадських будинках, наявність вбудовано-прибудованих дитсадків та об’єктів повсякденного та періодичного обслуговування.

Умови мають бути виконані одночасно”, – написав Лев Парцхаладзе.

Оновлений ДБН “Планування і забудова територій” вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.