Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Малину з Гадяччини експортуватимуть в Європу (ВІДЕО)

У Лютеньці Гадяцького району на місці старого саду заклали перший гектар органічної малини. Це 5 тисяч саджанців. Реалізували проект, об’єднавши у кооператив представників Диканьського, Решетилівського і Гадяцького району. Про це, на своїй сторінці у соцмережі написав голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко.

– Нові робочі місця, екологічна чиста продукція садівництва, черговий успішно реалізований проект — не міф, а реальність! Минулого року я розповідав і радів разом із Вами за Диканьський район, де зібрали перший урожай екологічно чистої малини. Вирощеної без будь-яких хімічних добрив, яка має органік-сертифікат, дійсний у всіх європейських країнах. І обіцяв, що цей успішний досвід неодмінно буде реалізований на Гадяцькій землі. Тепер з гордістю можу відзвітувати — у Лютеньці, на місці старого саду заклали перший гектар органічної малини. Це 5 тисяч саджанців. Реалізували проект, об’єднавши у кооператив представників Диканьського, Решетилівського і Гадяцького району, – написав Олексій Матюшенко.

За його словами, малина висаджена повністю за органічною технологією. Напередодні зими, саджанці будуть зрізати під корінь, що допоможе їм перезимувати. Завдяки цій технології мінімальною є ймовірність впливу шкідників. Якщо у виробництві і будуть використовуватися добрива, то тільки органічного походження. Для поливу планується запровадити найпрогресивнішу систему краплинного зрошення. Загалом, буде освоєно 20 га непродуктивних земель.

– До роботи залучили місцевих жителів. Для посадки малини — 30 працівників, а постійно тут на першій порі будуть працевлаштовані 10 людей. З розширенням посадки робітників буде потрібно набагато більше — близько двохсот. Для місцевих жителів це непоганий заробіток, а головне — постійний. Адже люди будуть задіяні у виробництві 8-9 місяців на рік — малина потребує постійного догляду і ручного збору.

Для зберігання ягід придбали спеціальний холодильник. Лютеньську малину планують експортувати в Європу. Тож, продукція буде сертифікована за європейським зразком. Але однією малиною, обмежуватися не збираються — у найближчих планах вирощувати екологічно чисту голубику та часник.

– Ми пропагуємо споживання органічної і корисної їжі. А поряд з цим, виконуємо одне із головних завдань влади — створення нових робочих місць, щоб наші земляки не виїжджали закордон на заробітки і наповнення місцевих бюджетів, – підсумував Матюшенко.