Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Ліки за трьома програмами державних закупівель їдуть у регіони

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці лікарські засоби будуть доступні у лікарнях, повідомляє прес-служба МОЗ України.

Програма “Доросла онкологія”:

– Філграстим – 3 187 упаковок;
– Карбоплатин – 1 190 упаковок;
– Оксаліплатин – 13 020 флаконів;
– Вінорельбін – 6 552 флакони;
– Доксорубіцин – 40 920 флаконів;
– Паклітаксел – 7 163 флакони.

Програма “Онкогематологія”:

– Ідарубіцин – 224 упаковки;
– Цитарабін – 3 073 упаковки;
– Піперацілин/тазобактам – 5 029 упаковок.

Програма “ДЦП”:

– Ботулінічний токсин типу А – 274 упаковки.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я закуповує ліки у межах виділеного бюджету, котрий щорічно приймає ВРУ (у 2016 році – 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році – 5,9 млрд грн). Державний бюджет, виділений на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяє покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. Так, наприклад, програма “Доросла онкологія” фінансується на 30%, а програма “Дитячий діаліз” майже на 100%.

Закупівлі ліків через міжнародні організації дозволяють домовлятись про спеціальні низькі ціни для України, і завдяки цьому збільшувати обсяги закуплених ліків.

Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров’я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат.

Медичні заклади, згідно з Наказом МОЗ №509, зобов’язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.

Детальніша інформація про поставки препаратів – у розділі “Накази” на сайті МОЗ.