Ви тут:
Культура Суспільство 

Два українських фільми були відзначені нагородами 71-го Каннського міжнародного кінофестивалю

З 8 по 19 травня у Каннах пройшов один із найвідоміших і найпрестижніших кінофестивалів світу – 71-й Каннський міжнародний кінофестиваль.

Цього року вперше відразу два українські фільми, які отримали підтримку Держкіно «Донбас» Сергія Лозниці та «Жінка на війні» Бенедикта Ерлінґссона, потрапили до конкурсних програм Каннського міжнародного кінофестивалю і були відзначені нагородами.

Картина режисера Сергей Лозница «Донбас» отримала приз за найкращу режисерську роботу в офіційній конкурсній програмі Un Certain Regard («Особливий погляд») – другій за вагомістю конкурсній програмі на Festival de Cannes. А картина «Жінка на війні» режисера Бенедикта Ерлінґссона, прем’єра якої відбулась в рамках конкурсної програми Semaine de la Critique («Тиждень критики»), отримала дві нагороди: SACD (Authors ‘Society) – нагороду за найкращу музику, що присуджується консорціумом письменників і композиторів, та єдину державну премію Каннського кінофестивалю, яка має назву Grand Rail d’Or («Золота залізниця»).

Крім участі наших фільмів у конкурсних програмах кінофестивалю, на кіноринку Marché du Film Україна традиційно була представлена Національним павільйоном, організованим спільними зусиллями Держкіно і представників кіноіндустрії України: Ukrainian Motion Picture Association / Української Кіноасоціації, Film Industry Association of Ukraine / Асоціації кіноіндустрії України, КМКФ «Молодість» і Одеського міжнародного кінофестивалю. Однією з головних подій роботи Українського національного павільйону став бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers, організований Благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» і Monegasque Association Helping Hand спільно з Держкіно України.

«Цього року вперше два українські фільми, створені за підтримки Держкіно, були відібрані до участі у надзвичайно престижних конкурсних програмах Каннського кінофестивалю і обидві стрічки повернулися з Канн із нагородами. Успіх цих стрічок і значна увага до них найбільших професіоналів світового кінематографу стали підтвердженням ефективної політики у питанні європейської інтеграції українського кіно. Ми можемо впевнено заявляти, що повертаємо собі статус кінематографічної країни і наше кіно стає успішним не лише у кінотеатральному прокаті, але й отримує визнання на кінофестивалях найвищого рівня», – зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Вітаємо цьогорічних призерів, опрацьовуємо контакти і готуємося підкорювати наступні вершини – #UkraineIsYourDestination!

Більше інформації про підсумки участі України у 71-му Каннському кінофестивалі – на https://bit.ly/2IIX1LJ