Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До Полтави завітали члени Товариства військової історії Швеції

Делегація Товариства військової історії Швеції, що днями перебувала у Полтаві, відвідала місця Полтави, пов’язані з історією Полтавської битви: місце поранення Карла ХІІ у Нижніх Млинах, Хрестовозвиженський монастир, де була ставка короля, редути на полі битви, пам’ятники шведам від співвітчизників і шведам від росіян, повідомили в Управлінні культури Полтавського міськвиконкому .

Туристи ознайомилися з історико-архітектурними пам’ятками Полтави, відвідали Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського, музей дальньої авіації.

Важливою частиною візиту стало відвідання Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», з яким у товариства склалися давні і дружні стосунки, що тривають уже 20 років. Так, у 1997 році за сприяння Товариства військового історії Швеції музею були передані в подарунок важливі картографічні джерела – копії карт шведського генштабу, а наступного 1998 року представники цієї організації вперше відвідали заклад. У наступні роки у фонди музею шведською стороною були передані експонати, які зараз демонструються в залах: портрети Карла ХІІ та його соратників, карти, гравюри, нумізматика, шпага шведського офіцера, вимпел Упсальського полку, безцінні фотороботи Йозефа Хмелевського, історичні документи, модель трифунтової шведської гармати початку ХУІІІ століття. Наукова бібліотека музею завдяки партнерам поповнилася шведськими науковими виданнями.

Після екскурсії музеєм продовжилося дружнє спілкування. Пісенними подарунками гостей привітали учні загальноосвітньої школи №24, яка знаходиться поряд із музеєм і співпрацює з ним.
На третьому редуті поперечної лінії, відреставрованому у натуральну величину до 300-річчя Полтавської битви, керівник клубу «Полтавська баталія» Михайло Меллін разом з іншими реконструкторами продемонстрував фрагмент бою з використанням артилерії.


Відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника шведам від співвітчизників, у якій взяли участь викладачі й студенти Аграрно-економічного коледжу Полтавської державної аграрної академії – члени волонтерського загону «Добрі серця». Торік цей загін взяв шефство над пам’ятником і відтепер допомагає працівникам заповідника в догляді за прилеглою територією.