Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської міськради закликають Парламент ухвалити виборчу реформу, — активісти Центру UA

На черговій сесії, 24 травня, полтавські депутати проголосували за звернення до Верховної Ради щодо підтримки виборчої реформи. Про це повідомляють активісти ГО “Центр UA”

Сьогодні під час сесійного засідання Полтавська міська рада ухвалила рішення звернутися до народних депутатів України з клопотанням невідкладно доопрацювати та ухвалити проект Виборчого кодексу (законопроект № 3112-1) у другому читанні. Новий закон передбачає перехід до пропорційної системи з відкритими регіональними списками.

У зверненні, зокрема, зазначено, що 15 травня в Полтаві відбулася Всеукраїнська акція «“Ні!” виборам за законом Януковича», під час якої політики, активісти, студенти й активні містяни наголосили на необхідності скасувати мажоритарну складову та закриті партійні списки, провівши наступні парламентські вибори на якісно новими правилами:

«Учасники акції закликали скасувати корумповану виборчу систему та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками. Ця система дозволить обирати не лише партію, але й конкретних кандидатів в цій партії, тим самим формуючи список із людей, що мають довіру», – ідеться в тексті документа.

Організатори акції зібрали 175 підписів полтавців на підтримку Виборчого кодексу. Це стало підставою, аби депутати як представники територіальної громади міста Полтави звернулись до народних обранців з вимогою встановити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками перед виборами 2019 року.

Нагадаємо, виборча реформа – важлива частина Коаліційної Угоди, міжнародне зобов’язання України та передвиборча обіцянка Президента Петро Порошенко.

Наталія Норіцина