Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Аспірин подвоює ризик захворювання на рак у чоловіків, – учені

Чоловіки, які приймають аспірин один раз на день, майже вдвічі збільшують ризик розвитку меланоми у порівнянні з чоловіками, які не вживають аспірин щоденно, свідчать дані нового дослідження. Жінки, однак, не мають підвищеного ризику, підкреслюють автори дослідження передає УНН з посиланням на Science Daily,

“З огляду на широке застосування аспірину і потенційний клінічний вплив, пов’язаний з меланомою, пацієнти і медичні працівники мають усвідомлювати ймовірність підвищеного ризику для чоловіків”, – зазначив один з авторів дослідження, доктор Беатріс Нардоне.

Вона запропонувала збільшити рівень обізнаності пацієнтів щодо впливу сонячного проміння, соляріїв та проведення перевірки шкіри у дерматологів, особливо для осіб, які вже мають високий ризик виникнення раку шкіри.

“Це не означає, що чоловіки повинні припинити лікування аспірином, щоб знизити ризик серцевого нападу”, — наголосила вона.

За даними дослідження 2005 року, майже половина людей віком від 65 років і старше приймають аспірин щодня або через день. У 2015 році приблизно половина респондентів загальнонаціонального опитування дорослих у США повідомляла про регулярне використання аспірину.

У дослідженні зібрані медичні записи майже 200 тисяч пацієнтів, які вживали або не вживали аспірин.

За результатами дослідження, коли групи поділили на чоловіків і жінок, з’ясувалося, що у чоловіків, які вживали аспірин регулярно, ризик розвитку меланоми виявився в 1,83 раза вище, ніж в інших учасників. При цьому у жінок аналогічної залежності вчені не зафіксували.

На думку Нардоне, цей факт може пояснюватися тим, що організм чоловіків виробляє менше захисних ферментів — супероксиддисмутаза і каталаза.