Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

18 травня у Кременчуці вшанують пам’ять жертв політичних репресій

18 травня кременчужани вшанують пам’ять жертв політичних репресій, зібравшись на меморіальний захід біля пам’ятних знаків «Жертвам сталінських репресій 1933 – 1937 років» і «Героям Небесної сотні».
Участь у ньому візьмуть керівники міста, депутати міської ради, громадські активісти, трудові, студентські, учнівські колективи Кременчука та інші. Початок заходу о 09:00. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.
Запрошують всіх небайдужих громадян долучитися до вшанування жертв тоталітарних режимів.
 
Для довідки: реабілітація жертв терору почалася та набула широкого розмаху в 1954 році.  У другій половині 60-х років перегляд справ репресованих припинився. Відновилася ця робота лише наприкінці 1980-х років. Зі звинувачувальних документів репресованих було знято гриф секретності і стала відома правда про мільйони вбитих і замучених у таборах, невинно звинувачених людей.
 
Нагадаємо, 17 квітня 2018 року  у  Кременчуці було презентовано книгу кременчужанки Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати». У цій книзі зібрані  історичні документи, спогади рідних про жителів Кременчука та Кременчуцького району, які в часи Великого терору зазнали політичних репресій, були закатовані в таборах, розстріляні чи просто зникли безвісти. До книги увійшло понад 3 тисячі імен наших земляків, які постраждали від  тоталітарного режиму.
поширити новину: