Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

18 травня полтавців запрошують безкоштовно відвідати музеї

Полтава – місто музеїв, різнопланових за своїм видовим змістом, з багатою, унікальною фондово-експозиційною колекцією рівня національного значення, з інноваційними підходами в екскурсійній діяльності та щиро відкритих до своїх багаточисельних відвідувачів.

З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв 18 травня музеї Полтави будуть працювати в режимі «дня відкритих дверей». Традиційно, мешканці та гості міста матимуть можливість відвідати будь-який музей безкоштовно.

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, як значний науково-культурний центр, заснований у 1891 році за ініціативою видатного вченого професора В. В. Докучаєва, який передав понад 4000 зразків грунтів, близько 500 зразків гірських порід, 862 гербарні аркуші. Серед меценатів і уродженка Полтавської губернії Катерина Скаржинська (1854–1932), яка подарувала понад 20 тисяч експонатів і наукову бібліотеку. У дар музею впродовж 1894–1913 років передав цінні колекції східних старожитностей Павло Бобровський.

І нині фонди – унікальне зібрання предметів старовини, побуту та народного мистецтва, у якому не лише місцевий матеріал, а й старожитності різних частин світу: Стародавнього Єгипту, Індії, Японії, Китаю, Індонезії. Справжня гордість музею – козацькі старожитності, в яких зберігся високий дух свободи й незалежності. А всього в музеї близько 300 тисяч експонатів.

Полтавський музей дальньої авіації.

Розташований за адресою: Олександра Засядька, 1, Полтава.

Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського

 

Розташований на Першотравневому проспекті, 18, у старовинному будинку.

Музей – садиба І.П.Котляревського

У будинку – п’ять кімнат, як і було за життя письменника: кабінет, світлиця, вітальня, опочивальня та кухня. Вхід до них, як і раніше був, з сіней.

Розташований за адресою: Соборний майдан, 3, Полтава.

А також полтавці можуть відвідати:

  • Музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини

  • Лiтературно-меморiальний Музей П.Мирного

  • Музей історії Полтавської битви

  • Державний історико-культурний заповідник “Поле Полтавської битви”

  • Інтерактивний Музей історії олії

  • Музей військових конфліктів ХХ століття

  • Педагогічно-меморіальний музей А.С. Макаренка

  • Полтавський Музей Авiацiї Та Космонавтики