Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Я МАЮ ПРАВО!»: на Полтавщині провели семінар-тренінг для журналістів

У Полтаві, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», обговорили актуальне питання, якому громадянське суспільство приділяє значну увагу, а саме – конституційне право на доступ до інформації.

«Забезпечення доступу громадян до публічної інформації є основним індикатором відкритості влади. Механізм її отримання доступний кожному громадянину, і абсолютно кожен може ним скористатися. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту», – акцентував увагу журналістів та студентів факультету журналістики Полтавського національного педагогічого університету імені В.Г. Короленка Олег Тимченко – начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відкриваючи семінар-тренінг «Правове регулювання доступу до публічної інформації».

Учасників семінару також привітав Євген Лопушинський – голова Полтавської обласної організації Національної спілки журналістів України та зазначив, що часто представники засобів масової інформації намагаються отримати відповіді на запити, не знаючи механізмів їх подачі, тому такий захід є вкрай необхідним для журналістів.

Про правове регулювання доступу до публічної інформації, вимоги до оформлення запитів, про практику розгляду судових справ щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації розповіли слухачам Віра Яковенко регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області та Людмила Єресько – заступник Голови Полтавського окружного адміністративного суду.

У ході семінару Дарина Синицька – член Національної спілки журналістів України, журналіст інтернет-видання «Полтавщина» розповіла про типові відписки та відмови на інформаційні запити від ЗМІ, Любов Єлізарова – начальник відділу організаційної роботи документування та контролю Головного територіального управління юстиції у Полтавській області поділилася практичним досвідом забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, провівши відео-огляд веб-сайту Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

Наприкінці учасники заходу отримали відповіді на свої питання, інформаційні матеріали Мін’юсту та Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, розроблені в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».