Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся дитячий фестиваль композицій «Великодня писанка»

Напередодні Світлого Христового Воскресіння, 5 квітня, на Театральній площі відбувся міський дитячий фестиваль композицій «Великодня писанка».

Фестиваль був започаткований міським головою у 2012 році. Щорічно він проводиться з метою популяризації українських традицій, розвитку творчих здібностей учнівської молоді, залучення до вивчення звичаїв українського народу, допомагає виховати у дітей повагу до національної культури та історії нашого народу, повідомляють у міській раді.

До участі у фестивалі були запрошені усі навчально-виховні заклади та позашкільні заклади освіти міста, які представили свої кращі тематичні роботи на території Театральної площі.

 

У рамках фестивалю відбувся і конкурс на кращу великодню композицію. 32 заклади взяли участь у цьому конкурсі, представивши яскравні та креативні роботи. Щороку тематика конкурсу змінюється. Цьогоріч – це «Пасхальні традиції України та країн світу».

14 кращих з кращих робіт отримали дипломи переможців та цінні подарунки – магнітоли. Вітав з перемогою на сцені та вручив подарунки керівникам та представникам закладів-переможців Олександр Мамай.

Гран-прі цьогоріч вибороли СНВК №86 та гімназія №13. Останні не просто презентували свою композицію, а показали театралізовану постановку про те, як Великдень зустрічають у Німеччині:

Ми вивчаємо німецьку мову з 5 класу. Багато знаємо про Німеччину, саме тому і вирішили поставити сценку про свято у цій країні. Готувались усі разом, нашою великою командою, завзято та радісно. Нам дуже подобаються такі свята, особливо, коли тут усі-усі заклади. Ну і щоденні репетиції зробили своє: у нас гран-прі, – поділилися радістю учні гімназії №13 Діана й Тарас.

Усі учасники фестивалю на згадку про «Великодню писанку-2018» отримали декоративне панно з фарфору, на якому зображено пасхальне дерево.

Окрім захоплюючої виставки цікавих робіт, кожен бажаючий мав змогу взяти участь у тематичних майстер-класах.

Цього дня можна було придбати і продукцію до великоднього столу. На головній прогулянковій вулиці (від «Злато місто» до ЦУМу) діяла святкова торгівля.

А на сцені перед театром імені Миколи Гоголя свої виступи подарували кращі вокальні й хореографічні колективи міста.