Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Сонячні” діти Полтави відвідали дельфінарій у Харкові

21 березня у художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, коли світова спільнота відзначала день людей із синдромом Дауна, Благодійний фонд «Карітас Полтава» відкрив тематичну фотовиставку «Сонячні діти серед нас».

Під час виставки мер міста подарував особливим хлопчикам і дівчаткам особливий подарунок: поїздку до дельфінарію «Немо» та екопарку «Фельдман Екопарк», що у місті Харків, повідомляють у міській раді.

Цими вихідними здійснились десятки бажань «сонячних» полтавських діток: перша весела мандрівка разом з друзями і перша мандрівка взагалі, перша подорож до іншого міста, перше знайомство із загадковими дельфінами і ще так багато чого вперше.

Діти повернулись з подорожі захоплені та щасливі, усміхнені та окрилені. Не менш щасливі і батьки, бо коли виховуєш особливу дитину підтримка є вкрай необхідною.

Це незабутньо, – зауважила мама «сонячної» дівчинки Насті Валентина Пастушенко. – Сучасний автобус безпечно та комфортно доправив нас до Харкова. Чудова погода, лагідне сонячне проміння, весна у повітрі – неймовірно. Жваві дельфіни, захоплююча шоу-програма дуже вразили мою донечку. Мабуть, це була наша найкраща поїздка до дельфінарію. Дельфіни позитивно впливають на наших діток і чинять лікувальний ефект. І нехай це лише якась годинка спостерігання за ними, але ось так по зернинці, по зернинці і рухаємось вперед. Моїй Настуні усе дуже сподобалось.

Настя – дівчинка незвичайна. Вона щира, товариська, а ще – відкрита. Велика тому заслуга – це ось такі поїздки, під час яких діти згуртовуються, вчаться дружити, спілкуватись:

Я мріяла знову про зустріч з дельфінами. І ура! Усе трапилось! Чула, як співають дельфіни, а ще у парку сама годувала тваринок. Було супер, – поділилась враженнями Настя.

Незабутні враження, позитивні емоції, які добре впливають на психологічний стан дитини, радість та щастя, а ще – трійка нових слів до невеличкої кількості тих, які вже були в арсеналі – ось вона гранична перемога:

Дітки із синдромом Дауна майже не розмовляють, а якщо і говорять, то це зовсім трішечки. Коли ми, батьки такої малечі, чуємо від них слова – для нас це неймовірне щастя. Наш міський голова Олександр Федорович завжди дарує нам посмішку, дарує радість нашій малечі. Завдяки його піклуванню ми були на багатьох заходах, виставах, брали участь у різних акціях і поїздках. Я помітила, що такі особливі події, масштабні, незвичні для повсякденного життя, допомагають моїй доні говорити. Ось так ми повертаємось з двійкою-трійкою нових слів. Ви не уявляєте, яка це радість для мене, для мого чоловіка. І завдяки цій поїздці ми також поповнили наш словничок, – поділилась перемогою своєї донечки Марина Кононенко.