Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська ОДА провела перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

Полтавська обласна державна адміністрація відповідно до постанови кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152 (зі змінами) провела перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у 2018 році.

Він відбувся на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. На початку заходу підтримати учасників прийшли заступник голови обласної державної адміністрації Микола Білокінь, начальник відділу управління персоналом апарату облдержадміністрації Наталія Лях і директор ЦППК Наталія Осипенко.

– Мені дуже приємно, що ви берете участь у цьому конкурсі. Маєте продемонструвати високий рівень знань, повинні стати прикладом для колег і підвищувати престиж державної служби в Україні, – звернувся до держслужбовців Микола Білокінь.

Традиційно конкурс проводиться у двох номінаціях – «Кращий керівник» (учасники – державні службовці категорії «Б»), і «Кращий спеціаліст» (учасники – державні службовці категорії «В»). Цьогоріч у першій номінації були представлені 16 осіб, а в другій – 35. Відповідно до умов першого туру конкурсу вони мали виконати чотири завдання. Спочатку скласти онлайн-тестування на знання Конституції України, законодавства про державну службу. До слова, оцінювання результатів тестування здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №246. Учасники конкурсу проходять випробування як особи, що претендують на заміщення посад держслужбовців, а результати оцінює Нацдержслужба України.

Другим завданням було створення презентації на тему «Що означає бути успішним на державній службі». Третім – виконання ситуаційних завдань на складання ділових документів. Представлені в номінації «Кращий керівник» формували проект звіту про результати роботи структурного підрозділу, який очолюють, за минулий рік. Учасники категорії «Кращий спеціаліст» мали створити аналітичну записку щодо удосконалення роботи структурного підрозділу, в якому працюють. Четверте завдання є цьогорічним нововведенням. Його зміст полягає у виконанні тестових завдань, що стосуються функціональних повноважень державного органу, посадових обов’язків державного службовця з урахуванням кваліфікаційних характеристик посад, які займають учасники І туру конкурсу.

Переможці першого туру представлятимуть обласну державну адміністрацію в наступному етапі, який відбуватиметься упродовж травня-червня поточного року. Проведе його на рівні Полтавщини обласне територіальне управління Нацдержслужби. Третій тур запланований на вересень-жовтень 2018-го й організовується на державному рівні Нацдержслужбою України.

Довідково. Конкурс «Кращий державний службовець» проводиться вдесяте за ліком. Його метою є зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців. Із-поміж основних завдань конкурсу такі: виявлення й заохочення найбільш професійно підготовлених державних службовців, які успішно й ініціативно виконують службові обов’язки, мають організаторські здібності, що ґрунтуються на сучасних знаннях; удосконалення знань і професійного рівня державних службовців; створення умов для кар’єрного зростання державних службовців; залучення висококваліфікованих фахівців, зокрема молоді, до роботи у центральних і місцевих органах виконавчої влади; сприяння підвищенню ефективності роботи з надання адміністративних послуг громадянам; вплив на формування суспільної думки щодо престижу державної служби, залучення високопрофесійних управлінців до роботи в органах виконавчої влади; виховання у державних службовців почуття шанобливого ставлення до своєї професії, принципів державної служби.

Переможці конкурсу в кожній номінації на рівні області нагороджуються Почесною Грамотою голови облдержадміністрації. Переможцям державного рівня вручають диплом і грошову винагороду (І місце – 20 000 грн., ІІ місце – 10 000 грн., ІІІ і ІV місця – по 5 000 грн.). Крім того, вони користуються правом цільового направлення на вступ поза конкурсом до Національної академії державного управління при Президентові України, її регіональних інститутів, магістратур вищих навчальних закладів, які проводять підготовку фахівців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Управління та адміністрування», а також рекомендуються для проходження стажування в центральних органах виконавчої влади й інституціях державного управління за кордоном.

Організаційним комітетом третього туру конкурсу вносяться пропозиції керівникам державних органів, у яких працюють переможці й лауреати, щодо дострокового присвоєння їм чергових рангів державного службовця відповідно до законодавства.