Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Чому не варто відмовлятись від щеплень: переконливі факти від МОЗ

Вакцина може захистити людину від найбільш небезпечних і важких захворювань – у 95 випадках зі 100 людина не захворіє навіть при прямому контакті з інфекціями.

Для створення захисту проти кожного інфекційного захворювання розроблена відповідна схема вакцинації, повідомляє 24 канал.

Щоби виробити у дитини імунітет проти гепатиту В, необхідно ввести їй 3 дози вакцини, проти дифтерії і правця — більше 4 доз, проти кору, паротиту і краснухи — 2 дози, – йдеться у повідомленні.

Та бувають поодинокі випадки, коли у людей імунітет після вакцинації не формується. Такі люди можуть розраховувати лише на колективний імунітет.

Тут також важливу роль відіграє зберігання вакцини, адже якщо відбудеться порушення температурного режиму зберігання і транспортування – ефективність вакцини знижується, вона може не подіяти.

“При вакцинації проти одних інфекцій формується довічний імунітет, наприклад, після введення 2 доз вакцини проти кору, паротиту, краснухи. Імунітет проти дифтерії, правця і кашлюка зберігається впродовж 7–10 років. З цієї причини необхідне повторне введення вакцин проти цих захворювань — ревакцинація”, – додали у відомстві.

Людям дорослого віку необхідно проводити кожні 10 років ревакцинацію проти правця та дифтерії.