Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Аномально холодний березень збільшив вартість опалення у передостанній місяць опалювального сезону, — «Полтаватеплоенерго»

Цьогорічний березень видався аномально холодним. Він став найхолоднішим щонайменше за останні 15 років. Тому вартість опалення у будинках без теплових лічильників збільшилася до 34,43 грн/кв.м. Про це повідомили в прес-службі «Полтаватеплоенерго».

Норма середньомісячної температури в нашій кліматичній зоні для цього місяця — +1,0°С. Насправді ж вона була нижчою майже на 3,8°С. Для порівняння — середньомісячні температури зовнішнього повітря у березні за останні 5 років:

За даними Полтавського обласного центру з гідрометеорології, середньомісячна температура зовнішнього повітря у березні становила 2,75°С (http://te.pl.ua/spozhivacham/yuridichnim-osobam/serednya-temperatura-zovnshnogo-povtrya/1108-serednya-temperatura-zovnshnogo-povtrya-za-berezen-2018-roku.html). У нинішньому опалювальному періоді перший місяць весни був холоднішим навіть за грудень, коли така температура становила +2,96°С (http://te.pl.ua/spozhivacham/yuridichnim-osobam/serednya-temperatura-zovnshnogo-povtrya/1070-serednya-temperatura-zovnshnogo-povtrya-za-gruden-2017-roku.html).

Будинок по вул. Дослідна, 3 на мапі

Яка вартість опалення для споживачів у будинках без теплових лічильників?

Нарахування за опалення споживачам, які мешкають у будинках, не обладнаних приладами обліку теплової енергії, залежать передусім від фактичної температури зовнішнього повітря у розрахунковому періоді. Для поточних нарахувань — у березні.

Оскільки вона склала -2,75°С, то і вартість опалення у таких будинках збільшилася до 34,43 грн/кв.м (http://te.pl.ua/publkacyi/novini-pdpriyemstva/1063-poltavateploenergo-nadaye-rozyasnennya-yak-v-opalyuvalnomu-perod-2017-2018rr-koriguyetsya-oplata-za-opalennya-u-budinkah-bez-teplovih-lchilnikv.html#2018-03) порівняно із раніше згаданим минулим груднем. Тоді при середньомісячній температурі зовнішнього повітря у +2,95°С вона становила 25,29 грн/кв.м.

Загалом вартість послуги опалення залежить від температури зовнішнього повітря: зменшення середньомісячної температури зовнішнього повітря на 1,0°С збільшує вартість послуги з централізованого опалення порівняно із тарифом (котрий враховує середню температуру по опалювальному сезону в 0°С) на 5-6%.

 

Скільки тепла спожили мешканці будинків з лічильниками теплової енергії?

Так само обсяги споживання тепла в житлових багатоповерхівках, обладнаних будинковими приладами обліку теплової енергії, залежать від температурних показників цьогорічного березня. Розмір нарахувань за минулий березень виявився максимально наближеним до нарахувань за послугу з централізованого опалення у зимові місяці нинішнього опалювального сезону.

На сьогодні майже 90% полтавців розраховуються за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії, які визначають фактичну кількість тепла, що знадобилося на опалення їхнього будинку. Тому їм у пригоді стане «Мапа будинкових теплолічильників» на сайті «Полтаватеплоенерго» (http://te.pl.ua/gmap.html).

Аби дізнатися, скільки тепла спожив конкретний будинок і яка його частка припадає на квадратний метр опалювальної площі, достатньо обрати місто, вулицю та номер будинку (а інколи і діапазон квартир).

Також мапа допомагає відслідкувати показники лічильників теплової енергії на початку та в кінці розрахункового періоду і терміни зняття показників. Вона доповнює інформацію в щомісячних рахунках за послуги «Полтаватеплоенерго» щодо обсягів споживання тепла в житловому фонді Полтави та чотирьох районних центрів області.