Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Відповідь нескореного народу”: у Полтаві відкрили виставку, присвячену УПА (ФОТО)

“Відповідь нескореного народу”: у Полтаві відкрили виставку, присвячену УПА (ФОТО)

Сьогодні в Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку “Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу”. Вона є плановою і пересувною. До кінця березня її експонуватимуть в обласному центрі, а потім слайди “переїдуть” у райони.

Виставка діє у рамках відзначення ювілею від дня створення УПА. Це – спільний проект Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” та Галузевого Державного архіву СБУ. В експозиції представлені унікальні фотографії, розповіла молодший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Ольга Воловська.

“Тут презентовані розсекречені документи, мапи та інфографіка. Тематичні слайди поділені на дві частини. Червоного кольору – це ті, в яких розповідається про боротьбу УПА з фашизмом, а зелені – боротьба з “червоними”, події, наближені до сучасності”.

Також на стендах можна простежити розвиток подій підпільної армії. Там описані контрповстанські операції радянської держбезпеки й каральні акції нацистських спецслужб.

За словами краєзнавців, Полтавщина недотична до виставки в контексті історичних подій, пов’язаних з УПА. Однак історики довели деякі факти перебування наших земляків на території тодішньої Західної України та їх зв’язок із повстанцями.

Документальна інсталяція закликає глядачів подивитися на події тих часів ширше, аніж на роки в історії.