Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

В Індії обмежать допуск туристів до знаменитої пам’ятки

В Індії обмежить допуск туристів до знаменитої пам’ятки

Влада Індії має намір найближчим часом обмежити доступ до однієї з найзнаменитіших архітектурних пам’яток країни – мавзолею Тадж-Махал в Агрі.

Запропонований захід покликаний забезпечити збереження унікального пам’ятника коханню XVII століття. Його побудували з білого мармуру, який стирається, забруднюється і пошкоджується численними відвідувачами. Тільки 2016-го їхня кількість становила 6,5 млн осіб, більшість – внутрішні туристи.

За словами місцевої влади, після введення обмеження максимальна кількість відвідувачів-індійців у Тадж-Махалі становитиме 40 тисяч осіб на день: зараз у вихідні і свята їхня кількість сягає 70 тисяч. На іноземних туристів нововведення не поширюватиметься. Іноземці платять за вхід до мавзолею 1000 рупій (близько 16 доларів), тоді як індійцям квиток обходиться в 40 рупій.

Тадж-Махал – мавзолей-мечеть на березі річки Джамна, побудований за наказом нащадка Тамерлана – падишаха Імперії Великих Моголів Шах-Джахана на згадку про дружину Мумтаз-Махал, яка померла під час пологів (пізніше тут був похований і сам Шах-Джахан). Архітектура пам’ятника поєднує елементи індійського, персидського та арабського архітектурних стилів.

Тадж-Махал - фото 218897

Тадж-Махал - фото 218895

Тадж-Махал - фото 218896

У 1983 році Тадж-Махал було визнано об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО і названо “перлиною мусульманського мистецтва Індії, одним із загальновизнаних шедеврів архітектурної спадщини, яким захоплюються в усьому світі”.

Джерело: nation