Ви тут:
Суспільство Україна 

Ухвалення законопроекту про державну мову убезпечить Україну від штучного накручування «мовного питання», – Павло Розенко

Ухвалення законопроекту про державну мову убезпечить Україну від штучного накручування «мовного питання», – Павло Розенко

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко закликає Верховну Раду України вже на цьому пленарному тижні розглянути та ухвалити в першому читанні проект Закону «Про державну мову» (№ 5670).

«Хочу відзначити досить серйозну і плідну роботу комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, де разом з експертами і народними депутатами України розробили і внесли на розгляд Парламенту спільний законопроект «Про державну мову». Цей законопроект підписали депутати різних фракцій і його потрібно ухвалювати якнайшвидше. Я вже звертався і ще раз звертаюся до Верховної Ради України, щоб на цьому пленарному тижні законопроект про державну мову був проголосований за основу», – сказав він в ефірі радіо «НВ».

Павло Розенко переконаний, що прийняття законопроекту і визначення у ньому української мови як єдиної державної мови в Україні убезпечить у майбутньому від штучного накручування мовного питання. «Закон «Про державну мову» має убезпечити Україну від штучного накручування мовного питання», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, розділити питання державної мови і мови нацменшин — це політично правильне рішення.

«На мій погляд, було прийняте абсолютно правильне політичне рішення – спочатку відпрацювати тему державної мови і закону про державну мову – українську. Щодо мов нацменшин, мов міжнаціонального спілкування, потрібно перенести це питання на інший рівень дискусії і повернутися до нього через деякий час», – сказав Павло Розенко.