Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

ТОВ «Піонер Насіння Україна» й ТОВ «Стасі Насіння» профінансують будівництво дороги

ТОВ «Піонер Насіння Україна» й ТОВ «Стасі Насіння» профінансують будівництво дороги

У Полтавській ОДА підписали меморандум про співпрацю з ТОВ «Піонер Насіння Україна» та ТОВ «Стасі Насіння» про розбудову інфраструктури Диканського району Полтавської області.

З боку Полтавської ОДА підписанти – голова ОДА Валерій Головко та його перший заступник Андрій Пісоцький. Від підприємств – за довіреністю ТОВ «Піонер Стасі Насіння» юрист Олена Дармограй і директор ТОВ «Стасі Насіння» Сергій Комар.

Як найбільші місцеві інвестори “Стасі Насіння” та “Піонер” погодилися надати допомогу місцевій громаді села Стасі і вкласти кошти в будівництво нової дороги загального користування. Вона забезпечить доступ до Заводу з автомобільної траси загального користування державного значення H-12 Суми–Полтава в обхід села. Таким чином підприємство має намір убезпечити вулиці села та його околиці від шуму, пилу й інших несприятливих наслідків руху вантажних автомобілів.

Меморандум про взаєморозуміння зі Стасівською сільрадою ТОВ «Стасі Насіння» підписали ще у квітні 2014 р. Сьогодні підприємство продовжує інвестування у подальший розвиток місцевої інфраструктури.

– Компанія динамічно розвивається, має стабільні інвестиційні надходження. Ця дорога потрібна й їм самим, і щоб не «травмувати» населений пункт. Громада Диканщини буде вдячна, – говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Дуже важливо, що компанії сьогодні беруть на себе важливі соціальні місії. Обговорення підписання тривало більше місяця, і ось маємо гарний результат – довгоочікуване рішення. Ми готові допомагати в усіх технічних питаннях. Сподіваюся, труднощів не виникне.

Відповідно до умов меморандуму, адміністрація мусить забезпечити виділення землі під будівництво, проектування, власне будівництво, прийняття в експлуатацію та подальше обслуговування дороги. Натомість друга сторона забезпечує повне фінансування цих процесів.

– ТОВ «Стасі Насіння» як інвестори хочуть збудувати дорогу за власний кошт. Щоб техніка ходила не через населений пункт, а до напряму їхнього заводу, та не руйнувала місцеві дороги, – говорить керівник Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан. – Ми підтримали їхню ініціативу, а сьогодні підписали меморандум про співпрацю й допоможемо з усіма технічними та організаційними питаннями.

Полтавська ОДА також виступатиме замовником будівництва. Тож побудована дорога становитиме державну власність. Оформлення права власності на земельну ділянку – також частина відповідальності Полтавської ОДА. Адже, в разі необхідності, муситиме організувати викуп або інший спосіб вилучення землі з володіння інших осіб у порядку, встановленому законом. Сюди відноситься й переміщення родючого шару грунту, видалення дерев та інше.

Меморандум лише встановлює наміри щодо виконання заявлених дій. Від сьогодні сторони розпочнуть переговори про умови основних договорів, необхідних для реалізації його ідей.