Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення щодо обліку роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні

Роз’яснення щодо обліку роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні

З питання обліку роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Ольга Шувакіна.

За статтею 62 КЗпП України надурочними вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня (статті 52,53 і 61 КЗпП України).

Тобто надурочною роботою є робота понад установлену тривалість робочого часу за обліковий період (за підсумованого обліку робочого часу, відповідно до ст.61 КЗпП України), а також робота понад установлену графіком виходу на роботу тривалість роботи за день (зміну). Тривалість надурочної роботи не повинна перевищувати для кожного працівника чотирьох годин упродовж двох днів поспіль і 120 годин на рік (ст.65 КЗпП України).

Залучення працівників до роботи у вихідний день регулюється ст.71 КЗпП України.

За цією статтею робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи в ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, визначених ч.2 ст.71 КЗпП України.

Відповідно до ст. 72 КЗпП України робота у вихідний день може компенсуватися, за згоди сторін, наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі.

Отже, спосіб компенсації роботи у вихідний день (надання іншого вихідного дня чи підвищеної оплати) визначається за згоди сторін трудового договору і в наказі про залучення працівників до роботи у вихідний день роботодавець повинен конкретно зазначити, в який саме спосіб буде компенсуватися працівникові робота у вихідний день.

Інший день відпочинку для кожного працівника доцільно визначати в наказі про залучення окремих працівників до роботи у вихідний день.