Ви тут:
Суспільство Україна 

Рада посилила покарання за педофілію

Рада посилила покарання за педофілію

Верховна Рада схвалила в другому читанні і в цілому законопроект № 2016 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації. За документ проголосував 241 народний депутат.

Як зазначає “24 канал”, законом пропонується криміналізувати добровільні статеві стосунки з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою.

У пояснювальній записці до законопроекту мовиться, що таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також не виникає потреби в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що істотно полегшує процес кваліфікації та доведення цього злочину.

Документом також пропонується встановити кримінальну відповідальність за вчинення насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом щодо неповнолітнього або неповнолітньої у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.