Ви тут:
Суспільство Україна 

Погрози виконавцям з боку боржників зі сплати аліментів можуть закінчитися кримінальною відповідальністю

Погрози виконавцям з боку боржників зі сплати аліментів можуть закінчитися кримінальною відповідальністю

Всі спроби злісних неплатників аліментів чинити тиск чи погрожувати державним виконавцям Мін’юсту будуть зафіксовані, а особи причетні до таких дій – притягнені до відповідальності, в тому числі й кримінальної. Про це під час засідання Центрального штабу Міністерства юстиції щодо роботи зі стягнення боргів зі сплати аліментів заявив Міністр юстиції Павло Петренко, – повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України

Очільник Мін’юсту зазначив, що після введення в дію закону, який посилив відповідальність злісних неплатників аліментів, та початку роботи відповідних регіональних штабів значно зросла кількість випадків тиску та погроз на адресу державних виконавців.

“Я закликаю виконавців, щодо яких з боку боржників здійснюються спроби тиску чи погроз, негайно письмово інформувати про такі факти Міністерство юстиції. Ми вживатимемо заходи для притягнення таких боржників до відповідальності, в тому числі й кримінальної. Жодних потурань чи можливостей для уникнення застосування норм закону до окремих боржників бути не може. Закон застосовується однаково до всіх, хто має борги зі сплати аліментів, незалежно від їхніх імен, прізвищ чи посад”, – наголосив Міністр юстиції.

Нині зареєстровано 192 тисячі виконавчих проваджень, що перебувають на виконанні в бухгалтеріях підприємств, на яких працюють боржники. Не рідко після направлення документів на підприємства виконавці забувають про них. Хоча, відповідно до чинного законодавства, бухгалтерія має регулярно інформувати органи ДВС про стан виконання виконавчого документа.

Павло Петренко повідомив, що для збільшення ефективності роботи зі стягнення аліментів Уряд найближчим часом прийме рішення щодо зобов’язання керівників ОДА та правоохоронців у регіонах здійснювати координацію з органами юстиції та ДВС на рівні роботи штабів.