Спорт Суспільство Україна

Паралімпійська збірна України виграла п’ять нагород у перший день змагань

Паралімпійська збірна України виграла п’ять нагород у перший день змагань на Паралімпіаді-2018, що триває у Пхенчхані.

У медальному заліку “синьо-жовті” посідають наразі 4 місце.

Нагадаємо, українська команда була представлена  у біатлоні.

“Золото” на дистанції у 7,5 кілометрів з порушенням зору здобув Віталій Лук’яненко, який завдяки цій нагороді став вже п’ятикратним чемпіоном ігор. “Бронзу” у цій ж гонці завоював Анатолій Ковалевський. “Срібло” дісталося білоруському спортсмену Юрію Голубу.

Окрім того, до топ-10 потрапили ще 4 українців – Ярослав Решетинський, Юрій Уткін, Дмитро Суярко та Олександр Казік.

У змаганнях на 6 кілометрів у жінок (порушення зору) “срібло” здобула Оксана Шишкова. Зазначимо, що для неї ця нагорода стала першою в кар’єрі. До цього, вона здобувала лише “бронзові” медалі.

Ще одну бронзову нагороду здобув Ігор Рептюх у змаганнях на 7,5 кілометрів (стоячи). Для нього ця медаль стала другою на Паралімпійських іграх. Четверте місце дісталося Григорію Вовчинському.

“Бронзову” нагороду у жінок в гонці на 6 кілометрів (стоячи) з частковою або повною втратою однієї кінцівки здобула Людмила Ляшенко, яка є двократною чемпіонкою світу з біатлону.

Окрім Ляшенко, до топ-10 також зуміли пробитися ще троє українок: Юлія Батенкова-Бауман, Ірина Буй та Богдана Канашук.

Таким чином, після першого змагального дня Паралімпійських ігор 2018, збірна України з 5 нагородами посідає у медальному заліку 4 сходинку.

Нагадаємо,   XII Паралімпійські зимові ігри проходять у південнокорейському Пхенчхані з 9 по 18 березня.

Українську команду представляють 33 атлета в трьох видах спорту: лижних гонках, біатлоні і гірських лижах.