Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ГУ Держгеокадастру в Полтавській області співпрацюватиме з місцевими фермермерами всупереч недолікам у законодавстві

ГУ Держгеокадастру в Полтавській області співпрацюватиме з місцевими фермермерами всупереч недолікам у законодавстві

У Полтавській ОДА, за сприяння голови ОДА Валерія Головка, підписали меморандуму про співпрацю між Головним управлінням Держгеокадастру та ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини».

Підписанти – начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило та Голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини» Василь Бурлака. Серед присутніх голова асоціації фермерів Хорольського району Микола Москалець. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Мета – співпраця сторін заради ефективного використання фермерськими господарствами – членами Асоціації – земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності.

Документ визначає основні вимоги й підходи у співпраці, враховуючи баланс між інтересами держави та фермерів. Сторони діятимуть виключно в межах чинного законодавства, керуючись Земельним кодексом України, ЗУ «Про фермерське господарство», ЗУ «Про оренду землі» та інші нормативно-правові акти у сфері землеустрою та розпорядження землями державної власності, зокрема, Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до умов меморандуму, ГУ Держгеокадастру області захищатиме законні інтереси фермерських господарств шляхом вивчення та аналітики порушених питань, розглядає клопотання. Також надаватиме методичну допомогу та консультуватиме щодо поновлення договорів оренди та перегляду істотних умов діючих договорів.

Пролонгацію договорів оренди та внесення відомостей до НКС управління здійснюватиме, беручи до уваги рішення Координаційної ради, створення якої ініціював голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Щоб успішно реалізовувати і відстоювати права фермерів Полтавської області, до неї увійшли представники кожного району.

– Наша мета – взаємодія та вирішення тих проблемних питань, з якими до сьогодні зіштовхуються фермери Полтавщини. Оскільки законодавчо ще не до кінця врегульовані питання надання права на володіння, передання в спадщину, користування земельними ділянками, – говорить Валерій Головко. – Це моє зобов’язання – відстоювати їхню позицію. Тому що фермери і є середнім бізнесом на селі, який сьогодні найбільше потребує підтримки.

До асоціації входять понад дві тисячі фермерів, які ведуть господарювання на близько 250 000 га землі. А це робочі місця, соціальне навантаження, сплата податків до місцевих бюджетів та інше.

У свою чергу, Асоціація береться узагальнювати проблеми, пов’язані з використанням цих земель, надавати пропозиції щодо використання, щодо земельної реформи, брати участь у внесенні змін до чинних нормативних документів та розробці нових. Також організація сприятиме цільовому використанню земель, виявленню недобросовісних користувачів, надаватиме списки фіксованих членів Асоціації тощо. 

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий розповідає, що Координаційна рада при голові Полтавської ОДА вже напрацювала алгоритм роботи із заключення договорів щодо земель державної форми власності, передачі землі в ОТГ і безпосередньо по роботі з фермерськими господарствами:

– Ці господарства, до речі, сьогодні – чи не єдина соціальна опора на селі. Бо крупні латифундисти працюють великими потужними машинами і мало уваги звертають на тваринництво, інфраструктуру, інші проблеми в селах. Місцеві ж фермери в кожному районі працюють безпосередньо на його благо й благо області в цілому. Тому ми йтимемо їм назустріч, в тому числі, через такі меморандуми.