Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Фінські експерти допомогли трансформувати Трудолюбівську школу

Фінські експерти допомогли трансформувати Трудолюбівську школу

Вчителі Трудолюбівської школи, що у Чутівському районі, взяли участь у освітньому експерименті “Змінитися за 7 днів”, під час якого вони разом з фінськими експертами застосували нові методики викладання, а також навчились по-новому працювати з учнями,  повідомляє МОН України.

Це стало можливим завдяки конкурсу освітнього руху EdCamp Ukraine та фінської компанії Lumo Education, що було оголошено на початку лютого. Загалом, заявку на участь у проекті відправили 625 шкіл з усієї України.

Серед запропонованих фінами новацій – методика співучительства. Вона передбачає ведення одного уроку кількома педагогами одночасно. У такий спосіб їм вдається розкрити одну навчальну тему з кількох позицій. Приміром, говорячи про ланцюг живлення (харчовий, або трофічний ланцюг), учитель біології може залучити й інші науки – мову, математику, фізкультуру або мистецтво. Як показав експеримент, діти сприймають такі уроки як захопливу гру, а також краще засвоюють навчальний матеріал.

Крім того, українським вчителям розказали про нові інструменти роботи з учнями. Зокрема, важливою є система самооцінювання учнем своєї роботи на уроці. Це допомагає вчителю зрозуміти, де потрібно приділити додаткову увагу або дати роз’яснення.

“Ми не залучали в цей експеримент якісь грантові або бюджетні кошти. Втілили його завдяки внутрішнім ресурсам двох дружніх організацій. Тож він є безкоштовним для колективу й учнівства школи. Нині хочемо поширити отриманий досвід і допомогти всім охочим застосовувати методики, яким навчали нас фінські колеги”, – зазначив радник Міністра освіти і науки Олександр Елькін.