Ви тут:
Суспільство 

До Дня Валентина у Словаччині створили “Банк кохання”

До Дня Валентина у Словаччині створили “Банк кохання”

У мальовничому середньовічному місті Словаччини створили “Банк кохання”. Там пари можуть залишити маленькі, дорогі серцю речі, що символізують їхнє кохання. Так вони збережуть історії свого кохання на вічні часи, повідомляє ВВС Україна.

Скарбниця закоханих, що містить 100 тисяч мініатюрних висувних скриньок, розташована в Будинку Маріни у словацькому містечку Банська Штявниця. Будинок Маріни – це музей, присвячений найдовшій поемі про кохання.

Поема “Маріна”, опублікована у 1846 році. Вірш з 2910 рядків словацького поета Андрея Сладковича, присвячений його коханій Марії Пішловій.

Андрей і Марія покохали один одного, коли їм було всього 14 років.

Він був бідним студентом і навчав дівчину в багатому будинку її батьків. Вона стала його музою, але, на жаль, батьки видали її заміж за багатого пряничника.

Пізніше Андрей став протестантським пастором і одружився з дочкою клерка, через два роки після весілля Марії.


Будинок Маріни – місце, де Марія Пішлова прожила більшу частину свого життя.

Середньовічне містечко Банська Штявниця є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, а поема “Маріна” вважається словацьким національним надбанням. Її вивчають у школах. Деякі закохані можуть навіть вважати Банську Штявницю романтичним суперником Парижу чи Верони.

Серед інтерактивних експонатів – “любовомір”, який оцінює силу почуттів закоханої пари. Серед багатьох рядків поеми Сладковича, є такі:

“Я можу забути про твої губи,

Я можу забути про можливість одружитися з тобою

Я можу вбити себе:

Але я не можу перестати любити тебе!”