Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У Полтаві з’явиться перший в місті інклюзивний дитячий майданчик

Цього року в Полтаві з’явиться перший в місті інклюзивний дитячий майданчик.

Його особливість в тому, що гратися разом на ньому зможуть нормотипічні та діти з особливостями розвитку.

Цей майданчик буде доступний для всіх дітей без обмежень,– розповідає Людмила Іващенко, голова благодійного фонду «Зернятко», який опікується дітьми з особливими потребами. Ми подали свій проект «Інклюзивний майданчик «Зернятко» на участь в міській цільовій програмі «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) й стали лiдерами голосування в ТОП – 10 малих проектiв та здобули перемогу!

На реалізацію проекту з бюджету виділили 300 тисяч гривень, повідомляє “Коло“.

На дитмайданчику зможе гратися малеча з різними особливостями розвитку: слабозорі, діти з порушенням слуху, на інвалідних візках, аутисти та інші разом з дітьми без особливих потреб.

– Таке місце для ігор та занять конче необхідне батькам, які виховують особливих діток, на жаль, нам неодноразово доводилося стикатися з тим, що нас просили піти із дитмайданчиків за «погану» поведінку, бо мамам і татам, які виховують нормотипічних дітей, важко зрозуміти, чому раптом дитина-аутист почала кричати, влаштувала істерику. Така реакція батьків – через необізнаність нашого суспільства, адже, часом, вони бояться особливих дітей, – каже очільниця БФ «Зернятко».

– Завядки інклюзивному дитмайданчику, батьки побачать і зрозуміють, що немає чого боятися, що малеча з особливостями розвитку теж любить гратися і знаходить спільну мову з нормотипічними дітками. Для прикладу, на нашому майданчику на одному турніку буде гойдалка для нормотипічних дітей і для хлопчиків та дівчаток, які пересуваються на візку, лабіринти облаштуємо так, що ними рухатися зможуть і діти, які мають проблеми із зором.

Майданчик буде розташований у мікрорайоні Левада за адресою вулиця Чураївни  3/2, це – кінцева зупинка міського транспорту.

– Левада обрана не випадково, бо саме там буде Центр розвитку та реабілітації для дітей з особливими потребами. Нині міська рада виділила нам приміщення, в якому колись діяли дитячі гуртки. Воно потребує хорошого ремонту, зараз ми займаємося оформленням необхідної документації, – додала Людмила Іващенко.

Інклюзивний дитячий майданчик передбачає пісочницю зі спеціальною лавочкою, на яку можна посадити дитину, а також столики, які облаштовані для сидіння дітей на візочках. На майданчику з поручнями планують також зробити розвиваючі та музичні стенди, дошку для малювання.