Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Кобеляцькій центральній районній лікарні відкрили відділення паліативної допомоги (ФОТО)

У Кобеляцькій центральній районній лікарні відкрили відділення паліативної допомоги (ФОТО)

Паліативна допомога є окремим видом медичної допомоги, що надається на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань і включає в себе комплекс заходів, спрямованих на полегшення фізичних та емоційних страждань пацієнтів, а також надання психосоціальної і моральної підтримки членам їх сімей. Допомога паліативним хворим надається в хоспісах та спеціалізованих відділеннях. Сьогодні на базі Кобеляцької центральної районної лікарні відкрили нове паліативне відділення з наданням хоспісної допомоги на 20 ліжок.

Участь у відкритті взяли голова районної ради Володимир Кішінський, голова РДА Таміла Шевченко, головний лікар центральної районної лікарні Володимир Казирод, помічник народного депутата України О. Кулініча Анатолій Шкарбан, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, депутати районної ради: Дмитро Омеляненко, Олег Решетило, Віталій Біланенко, Микола Дробина, Іван Клименко, Володимир Жуков, Ніна Ясинська, Анатолій Таранушич, Олександр Ткаченко, медичний персонал лікарні та представники засобів масової інформації.

Під майбутнє паліативне відділення було відведено одне з приміщень центральної районної лікарні, ремонтні роботи розпочалися у серпні минулого року. Палати для хворих, кімнати для медичного персоналу та матеріально-технічне оснащення відповідають сучасним стандартам. Для пацієнтів створені комфортні умови, а медичний персонал, чисельна кількість якого становить 18 одиниць, здійснюватиме постійний догляд і надаватиме фахову допомогу.

Оскільки створення такого відділення є не лише медичним, але й, в першу чергу, соціальним питанням, до реалізації проекту активно долучилися депутати районної ради, які підтримали рішення про створення даного відділення, а за рахунок перевиконання районного бюджету виділили кошти в сумі 134 тис. 500 грн на проведення ремонтних робіт. Окрім того, товариство Червоного хреста виділило візок, а з міста – побратима Зінген (Німеччина) були надані ролатори та багатофункціональні ліжка.

Під час відкриття, головний лікар центральної районної лікарні Володимир Казирод показав гостям відремонтоване відділення та подякував всім, хто був причетний до реалізації такого проекту, хто допомагав організаційно, технічно та фінансово. Наголосив, що одразу після відкриття, хворі з інших відділень будуть переведені до хоспісного відділення.

До слів вітань долучилися голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, помічник народного депутата України О. Кулініча Анатолій Шкарбан, депутати районної ради Дмитро Омеляненко, Олег Решетило, Олександр Ткаченко.

На завершення голова райдержадміністрації Таміла Шевченко вручила завідуючій новоствореної структури Олені Коробейник подарунок для відділення – телевізор, а депутат районної ради Олександр Ткаченко надав фінансову допомогу.