Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення про затвердження норми тривалості робочого часу на підприємстві

Роз’яснення про затвердження норми тривалості робочого часу на підприємстві

Про затвердження норми тривалості робочого часу на підприємстві надає розяснення головний державний інспектор Богдан Козубенко.

Міністерство соціальної політики України в своєму листі від 19.10.2017 № 224/0/103-17/214 «Щодо норми тривалості робочого часу» зазначило, що законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу. Листи Мінсоцполітики, які публікуються в засобах масової інформації щодо норми робочого часу не є нормативним актом, мають лише рекомендаційний характер при розрахунку норми тривалості робочого часу на рік безпосередньо на підприємстві, установі, організації. Крім того в листі було зазначено , що видання листа з нормою робочого часу на 2018 рік не планується. При цьому Мінсоцполітики для підприємств, на яких встановлено пятиденний робочий тиждень рекомендує дотримуватись граничних норм тривалості робочого на рік, а саме – при 40-годинному робочому тижні – 1994 години; при 39-годинному робочому тижні – 1950,0 годин; при 38,5-годинному робочому тижні – 1925,0 годин; при 36-годинному робочому тижні – 1800,0 годин; при 33-годинному робочому тижні – 1650,0 годин; при 25- годинному робочому тижні – 1250,0 годин; при 24-годинному робочому тижні- 1200,0 годин при 20-годинному робочому тижні- 1000,0 годин при 18-годинному робочому тижні – 900,0 годин.

Однак, така тривалість робочого часу на рік може встановлюватись і на підприємствах де встановлено шестиденний робочий тиждень.

Крім того, відповідно до ст. 50 КЗпП України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті.

Враховуючи вищевикладене, роботодавці можуть самостійно з дотримання вимог ст. 50-53, 67, 73 КЗпП України розраховувати норму тривалості робочого часу.

Однак, звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до ст. 57 КЗпП України час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.

Відповідно до ст. 142 КЗпП України трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) на основі типових правил.

Норми робочого часу нерозривно пов’язані з режимом та гафіками роботи підприємства. Отже, затвердження норм робочого часу на підприємстві повинно здійснюватись у такому ж порядку що й режим роботи та графіки роботи підприємства.