Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Роман Товстий закликав полтавців дотримуватися нового закону і сортувати сміття

Роман Товстий закликав полтавців дотримуватися нового закону і сортувати сміття

“Рух до європейського життя, як не смішно це може звучати, починається із наших смітників. Привчити себе щодня «на автоматі» сортувати сміття важко. Проте, якщо це вдасться, то, вважаю, це будуть уже не лише побутові, а й ментальні зміни”, – заявив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

З 1 січня вступив у дію Закон «Про відходи». За ним, українці вже зобов’язані вести роздільний збір сміття. Навіть штрафи за невиконання цього встановили: для населення від 340 до 1360 грн, юридичних осіб – від 850 до 1700 грн. Але я згоден з багатьма екологами, що сьогодні цей закон виконати практично неможливо. Бо він не підкріплений відповідною інфраструктурою ні для збирання сміття, ні для його первинного та вторинного сортування, ні для переробки й безпечного захоронення цих відходів. Тому й не припиняються у нас проблеми та екологічні трагедії, на кшталт тих, що періодично виникають із Львівським та нашим Макухівським сміттєзвалищами.

“Зі свого боку обласна влада робить все, аби забезпечити необхідні умови для роздільного збору сміття. У Полтаві та багатьох великих селищах і селах Полтавщини вже встановили відповідні контейнери для роздільного збору сміття. Проводимо інформаційні та роз’яснювальні роботи. До сортування привчаємо і школярів. Приємно, що цим активно займаються й активісти, зокрема, з проекту Еколтава «ЧистоТАК». Упевнений, що завдяки таким свідомим громадянам ми зможемо вберегти свої міста від екологічного забруднення, а свої гаманці – від несправедливих штрафів. Закликаю всіх лідерів громадської думки, міських, селищних і сільських голів підтримати нас у цьому”, – написав пост у Фейсбуці Роман Товстий.

На фото – контейнери для роздільного збору сміття у Гадячі.