Ви тут:
Суспільство Україна 

Проти священослужителів УПЦ МП, які відмовилися відспівувати 2-річну дитину, порушили кримінальну справу

Проти священослужителів УПЦ МП, які відмовилися відспівувати 2-річну дитину, порушили кримінальну справу

На початку цього року, у Запоріжжі священик УПЦ МП відмовився під час похорону відспівати 2-річного хлопчика, який загинув 31 грудня, коли на нього з 8 поверху впав самогубця.

Панотці відмовились відспівувати дитину через те, що її хрестили у церкві Київського патріархату.

Як повідомила прес-секретар Генерального прокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган, учора до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) стосовно вчинення окремими представниками Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ-МП), ГО «Союз православний «Радомир» та іншими невстановленими особами умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, що спричинили тяжкі наслідки у вигляді виникнення сутичок та масових заворушень в Запорізькій області та інших регіонах України.

“Встановлено, що представники Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ-МП, чим ображають почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями. Указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України”, – написала Сарган на своїй сторінці у Facebook.

Також, як зазначила Лариса Сарган, деякі представники указаних релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання за єдність слов’янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ). Серед прихожан храмів розповсюджується інформація про необхідність об’єднання України з Росією та засуджується Європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення АТО, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України.

З метою забезпечення швидкого та ефективного дослідження обставин, з огляду на резонансність події, розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Управління Служби безпеки України в Запорізькій області за процесуального керівництва групи прокурорів Прокуратури Запорізької області.

Досудове розслідування триває, наразі проводяться першочергові слідчі дії.