Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські рятувальники забезпечують безпеку в місцях проведення заходів з нагоди Водохреща (ФОТО)

Полтавські рятувальники забезпечують безпеку в місцях проведення заходів з нагоди Водохреща (ФОТО)

Співробітники Головного управління ДСНС України у Полтавській області організували на території області тимчасові рятувальні пости у місцях масового проведення заходів з нагоди святкування Водохреща.

У районах Полтавщини органи місцевої влади заздалегідь визначили місця для купання громадян, по області таких 48, зокрема у Полтаві – 2, де і чергують рятувальники, які мають необхідні засоби для порятунку людей на воді. Загалом, на постах чергують 150 чоловік особового складу ДСНС.

Сьогодні, під час проведення водохресних обрядів, що проходитимуть як в церквах, так і на водоймах, рятувальники чергують у посиленому режимі і в разі необхідності обов’язково прийдуть на допомогу.

Основні рекомендації для тих, хто планує занурюватися: бажано мати досвід занурень в холодну воду, а якщо у вас хворе серце – краще взагалі відмовитися від купання. Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

Перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження  організму. За перших ознак переохолодження – тремтінні, посинінні шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині слід негайно надати допомогу. При легкому переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла і тепло вдягнути. Зігрівання має бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Також рекомендують не заходити у воду в нетверезому стані. Перед тим, як вийти на кригу, переконайтесь, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною понад 7 см, а для групи людей товщина криги має сягати щонайменше 15 см. Крім того, під час святкування не залишайте поблизу водойм без нагляду дітей.