Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщині передали три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем

Полтавщині передали три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем

Сьогодні Державна служба України з безпеки на транспорті передала управлінню Укртрансбезпеки у Полтавській області три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем.

– Полтавщина нині використовує дуже багато коштів як із Державного бюджету, так і з інших бюджетів та фондів для побудови й відновлення доріг. Нині основне завдання – не тільки побудувати автошляхи, а й зберегти їх. На жаль, два вагових комплекси, які працювали на території області, старі й не можуть здійснювати необхідний контроль. Державна служба України з безпеки на транспорті провела тендер і закупила нові вагові комплекси, щоб розпочати роботу з зважування й контролю автомобілів, які їздитимуть як територією Полтавщини, так і всієї держави, – розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Він висловив вдячність Державній службі Укртрансбезпеки, яка переймається потребою не тільки відновлення дорожньої інфраструктури в Україні, а її збереження.

– Ми, як обласна влада, вийшли із зустрічною пропозицією щодо можливої закупівлі вагових комплексів за кошти обласного бюджету. Три наданих вагових комплекси – це добре, але напрямків руху в області більше. Тому вважаємо, що на кожному з них повинен працювати ваговий комплекс. Тож вийшли із пропозицією, щоб за кошти обласного бюджету закупити додатково ще два вагові комплекси, – зазначив Пісоцький.

Всього для України закупили 78 таких габаритоно-вагових комплексів. Вони на сто відсотків відповідають стандартам країн ЄС

– У складанні технічної документації нам допомагали представники Польщі, Німеччини, Литви й інших держав. На етапі проведення тендеру додатково вивчали можливі напрямки доукомплектації. До кінця року плануємо ще доукомлпектувати ГВК модулями 3G задля доступу до мережі Інтернет, кожному інспектору дати планшет, зробити електронні бази даних штрафів, щоб кожен штраф оформлювався в онлайн-режимі. Це європейська практика. Саме так і має бути, – зазначив перший заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський.

Крім цього, наразі вивчають питання доукомплектації ГВК відеокамерами для проведення спостереження за всіма напрямками діяльності. Кожен інспектор матиме відеокамеру, аби мінімізувати різні ризики діяльності інспектора на дорозі.

– Думаю, це важливий крок для України, бо які б чудові дороги ми не будували, але нині гостро стоїть питання їх експлуатації. На жаль, держава втрачає близько 20 мільярдів гривень щороку від руйнування доріг. Маємо економити ці кошти. Також у нас амбіційні плани щодо переведення всіх адміністративних послуг в електронний вигляд, щоб кожен перевізник, який хоче отримати ту чи іншу послугу, міг її одержати, сидячи в себе в кабінеті, – наголосив посадовець. 

Вартість однієї мобільної лабораторії з габаритно-ваговим контролем – 1,4 мільйона гривень.

– 90 відсотків комплектації ГВК – із країн Європи, ваги – з Туреччини, програмне забезпечення і комп’ютерна техніка – здебільшого з Польщі, а переобладнання робив ПрАТ «АвтоКрАЗ».

Андрій Пісоцький, В’ячеслав Дідківський і начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Юрій Кривошеєв вручили ключі від мобільних лабораторій із габаритно-ваговим контролем екіпажам у складі працівників управління Укртрансбезпеки у Полтавській області.