Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Підпорядковані Полтавській ОДА дороги будуть безпечними у сніжну погоду

Підпорядковані Полтавській ОДА дороги будуть безпечними у сніжну погоду

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан разом із підрядниками проінспектували підготовку доріг області до ожеледиці та снігу. Також вони оглянули техніку, яку залучать до необхідних робіт на місцях.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 р. у підпорядкування Полтавській ОДА перейшли дороги місцевого значення. Їхня загальна протяжність — 7 188 км. Це пов’язано із реформуванням дорожньої галузі.

Інспектування техніки

Орієнтовний обсяг фінансування ремонту та утримання місцевих доріг на Полтавщині цього року складе близько 646 млн грн. План ремонтних робіт формуватиметься згідно з обсягом коштів на кожен район.

  • Полтавська область посідає четверте місце в Україні за обсягом коштів, які виділяють на ремонт доріг. Тому впевнений, що всі необхідні роботи виконають швидко і якісно. Наразі активно проходить підготовчий процес доріг до сніжного періоду. Тепер цим опікуються Полтавська ОДА та органи місцевого самоврядування, — розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

 

  • Тимофій Голбан спілкується з представниками підрядника

Зараз нагальним стало питання утримання доріг у холодну пору. Адже погодні умови погіршуватимуться. Проте Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА вже уклав угоди на їх зимове утримання:

Потрібно дбати про розчищення дороги від снігу, використання протиожеледних матеріалів. По кожному району області ми вже уклали договори з підрядниками. Завдяки співпраці з Полтавською обласною радою є можливість укласти ці угоди, адже своєчасно прийнятий бюджет,— наголосив Тимофій Голбан.

Техніка готова вже зараз виїздити на дороги та розчищати їх у разі погіршення погодних умов. Заготовлені і всі необхідні матеріали для того, щоб водії пересувалися областю безпечніше та комфортніше.

Заготовані матеріали

Крім того, вже оголосили міжнародний тендер на утримання доріг. Тож їх фінансувала область лише на початку року.

Сьогодні ми інспектували підготовчі процеси доріг до ожеледиці, заметілі та ознайомилися з технікою підрядника, яка буде залучена до їх очищення та утримання. На ділянках доріг вже розвезений протиожеледний матеріал: пісок. На спусках та підйомах робляться невеликі насипи, які використають при поганих погодних умовах. Тож із впевненістю можу сказати, що дороги будуть безпечними,— підсумував директор Департаменту будівництва.

У Департаменті будівництва також планують створити портал, де можна буде слідкувати за ходом проведення ремонтних робіт на дорогах області. Зараз йдуть перемовини з програмістами, які займатимуться його запуском. Сайт працюватиме по аналогії з порталом «Будуємо прозоро!» (http://zabudova.pl.ua/). Вже зараз там можна відслідковувати, як у області витрачаються кошти на будівництво та ремонт обєктів.