Ви тут:
Культура Україна 

Фільм “Кіборги” висувають на премію “Оскар”

Фільм про українських бійців, які захищали Донецький аеропорт у 2014 році – “Кіборги” – висувають на премію “Оскар”.

Про це сказав актор і режисер Ахтем Сєїтаблаєв в ефірі “5 каналу”.

З 7 грудня цей фільм вийшов у широкий прокат. Показували його і в полтавських кінотеатрах

“Ми будемо подавати. Подивимося, як вирішать члени українського оскарівського комітету”, – зазначив він.

Перед очима глядачів 6 головних героїв з позивними «Мажор», «Серпень», «Гід», «Субота», «Марс» та «Старий». Всі вони абсолютно різні, проте їх об’єднує спільна мета – не здати аеропорт ворогу, якого набагато більше, попри вказівки вищого командування. Доброволець із позивним «Мажор» — музикант та син багатіїв, що потайки втік на війну. А «Старий» час від часу нагадує полтавському глядачеві, що він родом з Миргорода. А відтак з екрану можна почути і про миргородську воду, і про Полтаву, і, навіть, про Гоголя.

Окрім сцен боїв у фільмі також присутній і гумор – добровольці вміють пожартувати у години затишшя чи нічного чергування. Особливого колориту стрічці додає українська народна пісня «Гуцулка Ксеня» та фінальний хіт Святослава Вакарчука «Не твоя війна».

Варто відзначити, що фільм заснований на реальних подіях. А історії «кіношних» добровольців засновані на історіях реальних оборонців аеропорту.

“Кіборги” також встановили рекорд – за перший вікенд в кінотеатрах його подивились 106 тисяч 350 глядачів, зібравши 8 млн 186 тисяч 701 грн.