Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина Фотогалерея 

Полтавщина попрощалась із добровольцем УДА, другом “Запалом” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Полтавщина попрощалась із добровольцем УДА, другом “Запалом” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні Миргород попрощався із добровольцем Української добровольчої армії Олександром Зубченком на позивний “Запал”.  27-річний боєць прийняв свій останній бій 10 грудня під Мар’їнкою. Його життя обірвалось у результаті артилерійського обстрілу.

Миргородці та бойові побратими Олександра зібралися на Алеї Героїв, аби віддати йому останні військові почесті.

У березні цього року Олександр пішов добровольцем захищати цілісність України. Його підрозділ УДА ОТГ “Волинь” був на першій лінії оборони Донецького напрямку. А це – щоденні вибухи, стрільба, підриви на мінах, спроби прориву ДРГ, артпідготовка із заборонених калібрів, які особливо запеклими стали у грудні цього року.

– Ми служили разом в Українській добровольчій армії. Він – як боєць окремої тактичної групи “Волинь” УДА, я, як боєць-парамедик батальйону “Госпітальєри” УДА. Знаю його з квітня 2017 року, я тоді був на ротації у Мар’їнці. Для мене він запам’ятався справедливим, дещо сором’язливим. Він говорив завжди так – я люблю цю землю, я люблю Україну. Без перебільшень, Олександр був відважним воїном. Позицій називати не буду, але неподалік Мар’їнки, він заступав на одну із найскладніших за бойовими завданнями, позицію. До ворога там близько 180-200 метрів, – пригадує “Запала” його побратим із позивним “Кум”.

Побратим пригадав подробиці загибелі Олександра, і розповів, що разом з ним загинув іще один їхній боєць:

– Щодо його загибелі, то беззаперечно це була тяжка зброя заборонена Мінськими домовленостями. Про це свідчить локалізація поранень. У нього були дуже тяжкі поранення, несумісні із життям, він помер на місці, його не можна було врятувати. Під тим обстрілом загинув іще один боєць – друг “Зеля”, я його теж дуже добре знав, – розповів “Кум”.

Боєць ОТГ “Волинь” Роман Коваль додав, що після смерті “Зеля” і “Запал” впали один на одного, і коли після обстрілу хлопці пішли у їхній бліндаж за тілами, їх назвали “нерозлийвода”.

Олександр Зубченко навчався у 2 та 3 Миргородських школах. Закінчив Миргородське СПТУ №44, де здобув і професію за фахом електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. Після навчання працював у службі охорони, згодом слюсарем з ремонту автомобілів на Миргородському хлібозаводі. Однокласники згадують його як дуже енергійного та бадьорого хлопчину. “Мужиком був”, – каже про нього однокласник Олексій.

– Сашко був хорошим хлопцем. Справжнім юнаком. Учився у нашому навчальному закладі і ця звістка, як ножем у серце вдарила нашому колективу. Від усіх нас висловлюємо рідним співчуття з приводу загибелі Сашка. Він дійсно був простим хлопцем, а став Героєм. Герої не вмирають!, – пригадує його заступник директора Миргородського ПТУ №44 Віктор Цибулько.

Під час траурного мітингу свої співчуття рідним висловив і голова відокремленого підрозділу “Всеукраїнської спілки учасників АТО, бойових дій та миротвочих місій” у місті Миргород Сергій Бакало:

– Загинув наш побратим. Особисто мені довелось із ним познайомитись буквально нещодавно. Він приходив дізнатися про пільги, як допомогти батькам, поки він воює. Він турбувався про батька і матір, щоби вони були забезпечені якоюсь допомогою. Але трапилась ця трагедія. Батькам найщиріщі співчуття. Знайте, якщо ви будете чогось потребувати, то завжди зможете звернутися до нас за допомогою. Ми тепер разом з вами, і дуже шкода, що саме горе нас познайомило.

Майже за 4 роки неоголошеної війни, Миргород втратив шістьох патріотів. 

– З почуттям глибокої скорботи у серці миргородці сприйняли звістку про загибель Олександра Зубченка. Наша громада поділяє біль та горе родини, яка втратила найдорожчу людину. Словами не залікувати рану на серці рідних. Але світлі спогади про людину, завжди будуть сильніше смерті. 27-річний доброволець загинув у ході бойових дій у зоні АТО, поблизу Мар’їнки Донецької області. Олександр з честю виконав військовий і громадянський обов’язок, захищаючи державний суверенітет та цілістність України. Невичерпний патріотизм, непохитний бойовий дух Олександра назавжди залишиться яскравим прикладом для всіх нас. Вічна пам’ять Олександру та всім Героям АТО, – сказав Миргородський міський голова Сергій Соломаха.

У Олександра Зубченка залишились батьки та сестричка.